پنجشنبه , تیر ۲۸ ۱۴۰۳

بیانیه‌ تکمیلی جیش العدل در خصوص حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران / کشته و مجروح شدن دستکم هفت روستا نشین بلوچ در پاکستان

به گزارش حال وش/ سازمان مسلح جیش العدل در کانال‌های منتسب به خود بیانیه‌ای تکمیلی در پیرو حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران در روز گذشته و بامداد امروز یک بیانیه تکمیلی منتشر کرده و وضمن تاکید بر سلامت نیروهای خود در محدوده درگیری در خاک ایران از مورد اصابت قرار گرفته شدن یک «روستای مرزی در خاک پاکستان بنام زورگز» خبر داده است. همچنین دستکم هفت تن دیگر از روستانشینان زورگز که زنان و کودکان بوده اند کشته و مجروح شده اند.

در این بیانیه درباره جزئیات این حمله آمده است:«حمله سپاه پاسداران ترکیبی از بکارگیری پهپادهای انتحاری و موشک های بالستیک بوده است. این حملات در عصر سه‌شنبه ۲۶ دیماه آغاز و پس از متوقف شدن برای ساعاتی، مجددا در ۲:۳۰ بامداد روز جاری -چهارشنبه ۲۷ دیماه- ادامه پیدا کرده‌اند. اما با وجود چنین حملات سنگینی به فضل الهی و ضعف اطلاعاتی و فنی دشمن هیچ آسیبی به مجاهدین وارد نشده است.»

در توضیح بیشتر درباره نتیجه این حملات موشکی و پهپادی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه «بسیاری از این موشک ها از محدوده نظامی مجاهدین در خاک ایران عبور کرده و در خاک کشور پاکستان فرود آمده اند» از مورد هدف قرار گرفتن یک روستای مرزی پاکستان خبر داده شده است. جیش العدل مدعی شده است: «به دلیل حجم شلیک های بسیار بالای نیروهای جنایتکار ولایت فقیه بسیاری از این موشک ها از محدوده نظامی مجاهدین در خاک ایران عبور کرده و در خاک کشور پاکستان فرود آمده اند. متاسفانه به دلیل خطای این موشک‌ها و خوی جنایتکارانه گروه تروریستی سپاه پاسداران، چندین فروند موشک به یک روستای مرزی کشور پاکستان که در امتداد خط آتش سپاه پاسداران قرار داشته است مورد اصابت این موشک ها و پهپادها قرار گرفته است.»

جیش العدل با اشاره به اینکه تعدادی از کشته شدگان روستایی، از خانواده های «اعضای افتخاری» این سازمان مسلح بوده اند گفته است «در اثر این شلیک‌های سپاه پاسداران یک روستای مرزی در خاک کشور پاکستان به نام زورگز مورد اصابت چندین فروند موشک و پهپاد قرار گرفته است. که باعث شهادت و زخمی شدن تعدادی از اهالی این روستا نشینان بیگناه پاکستانی شده است. که در بین شهدا و مجروحین این روستا، خانواده دو عضو افتخاری سازمان جیش العدل که از اهالی این روستا بوده اند نیز به شهادت رسیده اند.»

منابع حال وش تاکید دارند علاوه بر پنج کودک و زن این روستا که احراز هویت شده اند دستکم هفت فرد دیگر که اکثرشان زنان و کودکان این روستا هستند کشته و زخمی شده اند.

در پایان این بیانیه جیش العدل با رد ادعای مقامات جمهوری اسلامی مبنی بر استقرار مقرهای سازمان جیش العدل در خاک پاکستان و هدف قرار دادن مقرهای این سازمان در داخل خاک پاکستان آمده: «رژیم جنایتکار ولایت فقیه که صرفا در امر دروغگویی تخصص خارق العاده ای دارد، سازمان جیش العدل را متهم به داشتن مقر در کشورهای همسایه کرده است. ما این اتهام رژیم جنایتکار ولایت فقیه را قویا رد میکنیم و اعلام میداریم فرزندان سرافراز بلوچستان با وجود بیش از ۱۸۰ هزار کیلومتر مربع بیابان و کوهستان های صعب العبور هیچ نیازی به استفاده از خاک دیگر کشورها ندارد. دستگاه های امنیتی و نظامی دشمن آگاه باشند که خون کودکان و زنان مظلوم و بیگناه به رایگان نخواهد رفت و به زودی دامان آنها را خواهد گرفت.»

گفتنی است در حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران در عصر روز گذشته به مناطق مرزی بین ایران و پاکستان حداقل دو کودک کشته و دو زن دیگر به همراه یک دختر نوجوان بشدت مجروح شداند.

در همین رابطه وزارت خارجه پاکستان در واکنش به این حمله موشکی و پهپادی عصر روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله جمهوری اسلامی به خاک این کشور، دو کودک کشته و سه دختر زخمی شدند. این وزارتخانه ضمن محکوم کردن این حمله نوشت: «نقض حاکمیت پاکستان کاملا غیرقابل قبول است و می‌تواند عواقب جدی داشته باشد، و کاردار سپارت جمهوری اسلامی را در اسلام آباد را فرا خواند.»

cpo333 topstar999 cerah365 cerah365 cerah365 login cerah365 daftar cerah365 link cerah365 link daftar cerah365 link login cerah365 link daftar login cerah365 login cpo333 cpo333 link daftar cerah365 panduan topstar999 alternatif topstar999 slot thailand pg slot slot dubai cpo333 topstar999 cerah365 scatter hitam slot thailand slot pulsa pg slot scatter hitam bir123 slot thailand slot 10k slot pulsa pg slot scatter hitam slot thailand slot 10k slot pulsa pg slot wap cpo333 cpo333 mobile cpo333 android topstar999 wap alternatif topstar999 alternatif cpo333 daftar cpo333 link cpo333 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333
Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1