شنبه , خرداد ۲۶ ۱۴۰۳
خبر فوری

ارسالی «ردیابیج محموله استارلینک از آمریکا تا دفتر مولوی عبدالحمید»؛ از دروغ‌پردازی تا توطئه

اخیرا و در ادامۀ سناریوسازی علیه مجموعۀ دارالعلوم مکی زاهدان، کلیپی از سوی خبرگزاری‌های وابسته به بعضی نهادهای امنیتی منتشر شد که در آن ادعا شده بود «محموله استارلینک از آمریکا تا دفتر مولوی عبدالحمید “ردیابی” شده است».

این کلیپ درحالی منتشر شده است که پیش‌تر دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان خبر جعلی این خبرگزاری‌ها در این‌خصوص را به شدت تکذیب کرده و آن را «ادعایی بی‌اساس» و «در راستای پرونده‌سازی و تخریب» دانسته بود.

اگرچه کلیپ منتشرشده در خبرگزاری‌های معلوم‌الحال چنان بی‌محتوا و بی‌‌اساس است که نمی‌توان هیچ مورد قابل استنادی در راستای اثبات ادعای موهوم در آن یافت، اما توجه به بعضی موارد ناگفته، ضمن نشان‌دادن ضعف سواد رسانه‌ای و اجتماعی مسئولان و گردانندگان این خبرگزاری‌ها، البته دسیسه‌ها و هدف‌های پشت پردۀ این ادعا و کلیپ را بیشتر روشن می‌گرداند. توجه بفرمایید:

اولاً؛ شنیده‌ها حاکی از آن است در روزهای منتهی به بازداشت افرادی که اعترافات‌‍‌شان در کلیپ مذکور پخش شده، افرادی ناشناس با چند تن از پرسنل دارالعلوم مکی زاهدان و نزدیکان مولانا عبدالحمید تماس‌های تلفنی مکرر برقرار کرده و از آنها خواسته‌اند برای دریافت «بسته‌ای پستی!!» به مکانی در شهر زاهدان بروند. افراد مجموعۀ دارالعلوم مکی از درخواست بستۀ پستی اظهار بی‌اطلاعی کرده و ضمن امتناع از حضور در مکان موردنظر، از فرد تماس‌گیرنده می‌خواهند که درصورت وجود بسته، آن را به آدرس منزل بیاورند، اما با مخالفت تماس‌گیرنده مواجه می‌شوند. در این میان، با یکی از پرسنل مسجد مکی نیز تماس مشابهی گرفته شده و از او خواسته می‌شود برای دریافت بسته‌ای پستی به حاشیه شهر برود که وی به آدرس مورد نظر می‌رود و در همان مکان توسط مأموران امنیتی بازداشت می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که تماس‌های تلفنی مذکور در راستای متحقق‌کردن سناریوی ازپیش‌طراحی‌شده علیه مجموعه دارالعلوم مکی و با هدف تخریب مولانا عبدالحمید صورت گرفته‌اند.

ثانیاً؛ کدام عقل سلیمی باور می‌کند که آمریکا دستگاه استارلینک- که ظاهرا استفاده از آن در ایران ممنوع است- را به‌صورت کامل و بسته‌بندی‌شده و از طریق عادی و ادارۀ پست یا باربری به آدرس دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان بفرستد؟! و تعجب‌برانگیزتر اینکه چگونه چنین بسته‌‎ای به دفتر امام‌جمعه زاهدان ارسال می‌شود درحالی‌که هیچکدام از مسئولان این دفتر هیچ اطلاعی از آن ندارند؟!

ثالثاً؛ اگر دفتر مولانا عبدالحمید تصمیم به تهیه دستگاه استارلینک می‌داشت نیازی نبود این ریسک بزرگ را انجام بدهد و از آژانس امنیت ملی آمریکا!! بخواهد دستگاه مذکور را برایش بفرستد، زیرا با یک جستجوی ساده در مناطق مختلف کشور می‌توان به‌راحتی این دستگاه را تهیه کرد.

رابعاً؛ اگرچه اوضاع بازداشتگاه‌های کشور و نوع اعتراف‌گیری در این بازداشتگاه‌ها برای عموم مردم واضح است، اما بالفرض اگر فردی از مجموعۀ دارالعلوم مکی زاهدان اقدام به تهیه دستگاه ادعایی نهادهای امنیتی کرده باشد، این اقدامش عملی شخصی محسوب شده و هیچ ارتباطی با مجموعۀ دارالعلوم مکی ندارد. ضمن اینکه اعترافات پخش‌شده در کلیپ مذکور نیز هیچ اشاره‌ای به ادعای مطرح‌شده مبنی بر «ارسال محموله از آمریکا به دفتر مولوی عبدالحمید» ندارند.

خلاصه اینکه موضوع «ارسال محموله تجهیزات استارلینک از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا به دفتر مولوی عبدالحمید» سناریویی ساختگی است که در راستای پروژۀ تخریب مولانا عبدالحمید و به‌منظور پرونده‌سازی علیه ایشان و مجموعۀ دارالعلوم زاهدان صورت گرفته است تا از این طریق به این مجموعه فشار بیشتری وارد کنند.

سخن آخر؛ تلاش‌های مذبوحانه از سوی برخی افراد و رسانه‌های افراطی علیه مولانا عبدالحمید و مجموعۀ دارالعلوم مکی زاهدان درحالی صورت می‌گیرند که انسان‌های عاقل و منصف به‌خوبی می‌دانند که این مجموعه بارها در عمل ثابت کرده است همواره بر مسیر اعتدال و قانون حرکت کرده و با هیچ حکومتی- اسلامی یا غیراسلامی- هیچ‌گونه ارتباطی ندارد و هر گونه ادعا در این زمینه چیزی به‌جز توهم توطئه نیست.

cpo333 topstar999 cerah365 cerah365 cerah365 login cerah365 daftar cerah365 link cerah365 link daftar cerah365 link login cerah365 link daftar login cerah365 login cpo333 cpo333 link daftar cerah365 panduan topstar999 alternatif topstar999 slot thailand pg slot slot dubai cpo333 topstar999 cerah365 scatter hitam slot thailand slot pulsa pg slot scatter hitam bir123 slot thailand slot 10k slot pulsa pg slot scatter hitam slot thailand slot 10k slot pulsa pg slot wap cpo333 cpo333 mobile cpo333 android topstar999 wap alternatif topstar999 alternatif cpo333 daftar cpo333 link cpo333 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999
Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1