سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

تصویری از پیکر دو برادر بلوچ فاقد شناسنامه اعدام شده در زندان مرکزی زاهدان

به گزارش حال وش/ تصویری از پیکر «‌ سعید علی‌‌زهی » و « اسماعیل علی‌زهی » دو زندانی بلوچ اعدام شده سحرگاه امروز شنبه ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۲، که با یکدیگرنسبت برادر دارند و فاقد شناسنامه هستند، و از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده‌اند در زندان مرکزی زاهدان به اجرا در آمد است.

«‌ سعید علی‌‌زهی » ۲۵ ساله فرزند نواب مجرد، و « اسماعیل علی‌زهی » ۲۹ ساله فرزند نواب دارای دو فرزند، کارگر ساختمانی و ساکن زابل توسط حال وش احراز شده است.

بمنابع حال وش گفته بودند:« اسماعیل و سعید در سال ۱۴۰۰، در منطقه مرزی زابل با اتهام مواد مخدر بازداشت شده اند در حالی که از آنان موادی کشف نشده است و ماموران به عمد برای آنان پرونده سازی کرده اند، حتی در دادگاه انقلاب زابل این دو برادر اتهام مطروحه مواد مخدر علیه خود را قویا رد کرده اند اما قاضی به دفاعیات آنان توجهی نکرده و حکم اعدام برای آنان صادر کرده است. اخیرا نامبردگان از زندان زابل به زندان مرکزی زاهدان انتقال شده و شامگاه روز پنج‌شنبه به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بودند.

لازم به ذکر است حکم اعدام این دو برادر سحرگاه امروز بدون ملاقات حضوری و دیدار آخر با خانواده به اجرا در آمده است.

قابل ذکر از تاریخ ۹ اردیبهشت۱۴۰۲ تا امروز ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۲, دستکم ۱۱۰ زندانی بلوچ از جمله چهار زندانی زن اعدام شده اند، و از ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ تا امروز ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۲ دست کم ۲۱۱ شهروند بلوچ در زندانهای مختلف کشور اعدام شده اند، که این آمار تعداد افراد احراز هویت شده است.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1