چهارشنبه , خرداد ۹ ۱۴۰۳
خبر فوری

ایجاد یگان ویژه سرکوب در سپاه سلمان/ نقش برجسته یگان تازه تاسیس سپاه در سرکوب جمعه ۲۸ مهرماه ۱۴۰۲، زاهدان

حال وش به نقل از منابع امنیتی خود به گزارشاتی دست پیدا کرده است که نشان میدهد سپاه سلمان زاهدان برای سرکوب مردم این شهر یک یگان مجزای «ضد شورش » تشکیل داده است.

یک منبع امنیتی در این باره به گزارشگر حال وش گفته است: «در ماه های اخیر سپاه سلمان با جذب افراد عقده ای و متعصب زابلی یک یگان ضد شورش برای برخورد با مردم زاهدان در نماز جمعه تاسیس کرده است.»

به گفته منبع حال وش «این یگان در سرکوب مردم نمازگزار زاهدان در جمعه ۲۸ مهرماه ۱۴۰۲، که بدون تفکیک صورت گرفت نقش اصلی و عمده ای داشته است.»

منبع حال وش درباره جزئیات تشکیل این یگان به گزارشگر حال وش گفته «قرار است این افراد پس از پایان سرکوب مردم و اعتراضات زاهدان در پایگاه های سپاه پاسداران در طرح امنیت پایدار جذب بشوند»

معمولا یگان های ضد شورش‌ که هدف تخصصی سرکوب‌ مردم در ناآرامی ها را بر عهده دارند در بسیج و فراجا قرار دارند از اینرو تاسیس یک یگان مستقل مخصوص سرکوب در بدنه سپاه پاسداران اقدام‌ غیر معمولی محسوب میشود.

با این وجود نیروهای سپاه پاسداران همیشه در سرکوب مردم حضور داشته اند اما معمولا آنها با لباس شخصی یا با اونیفورم در حال خدمت خود حاضر بوده اند. اما اکنون با تاسیس یگان ضد شورش نیروهای کادر سپاه پاسداران لباس مخصوص ضد شورش بر تن دارند و به صورت تخصصی همچون یگان های مشابه خود در بسیج و فراجا وظیفه سرکوب مردم در تظاهراتها را بر عهده دارند.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1