چهارشنبه , خرداد ۹ ۱۴۰۳
خبر فوری

جان باختن یک سوختبر بلوچ در پی واژگونی خودرو در محور خاش _ سراوان

به گزارش حال وش/ شامگاه دوشنبه ۱۷ مهر ماه ١۴٠٢، یک سوختبر بلوچ در محور خاش به سراوان در نزدیکی شهر گشت، در پی حادثه رانندگی خودروی وی دچار واژگونی شده و جان خود را از دست داد.

هویت این سوختبر بلوچ «عبدالله درزاده » فرزند عیسی متاهل ، دارای فرزند و ساکن سراوان توسط حال وش احراز شده است.

فقدان فرصتهای شغلی در سیستان و بلوچستان ،سبب شده تا سوختبری به اجبار تنها راه درآمد ناچیز و امرار معاش شهروندان بلوچ تبدیل شود که از سر ناچاری و بیکاری به این شغل کاذب و پر خطر روی می آورند که بعضا توسط ارگانهای نظامی هدف مسقیم تیراندازی قرار گرفته و یا در حوادث جاده ای زنده زنده در آتش می سوزند و‌ جان شان را از دست می دهند.

طبق گزارش رسانه های داخلی وابسته به حکومت در سال ۱۴۰۱، دست کم ۱۶۸سوختبر بلوچ فقط در محور ایرانشهر_سرباز جان خود را از دست داده اند که ۸۲ نفر از سوختبران جان باخته پیشتر در گزارش سالانه ۱۴۰۱، توسط حال وش احراز هویت شده اند.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1