سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

تصویر کودک ۱۲ ساله جان باختن بر اثر مارگزیدگی (سیه مار) در نیکشهر

به گزارش حال وش/ شامگاه روز گذشته ۹ مهرماه ۱۴۰۲، یک کودک ۱۲ساله بلوچ به دلیل مارگزیدگی (سیه مار) در روستای پتکان واقع در بخش آهوران از توابع شهرستان نیکشهر جان خود را از دست داد.

هویت این کودک جان باخته« دانیال بلوچ »۱۲ ساله فرزند مراد اهل و ساکن روستای پتکان واقع در بخش آهوران از توابع شهرستان نیکشهر توسط حال وش احراز شده است.

پیشتر نیز پنج کودک در تاریخ ۱۹ شهریور، و ۱۲ تیر و ٢۶ تیر ماه ۱۴۰۲، بر اثر مارگزیدگی «سیه مار»، در روستای غریب آباد بخش آشار از توابع شهرستان مهرستان و شهرستان سرباز جان خود را از دست داده بودند.

به گفته مردم جنوب بلوچستان مارهای سمی «سیه مار» به روستاها و شهرهای جنوب بلوچستان هجوم آورده اند و مسئولین مربوطه هم اقدامی در رابطه با تهیه پادزهر این نوع مار سمی انجام نداده اند.

لازم به یادآوری است این نوع مار فقط در مناطق مانند سراوان، سرباز، راسک، نیکشهر، ایرندگان و همچنین مناطقی از شرق بلوچستان زندگی می‌کند و تاکنون پادزهری برای سم این نوع مار تولید نشده است.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1