سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

با نزدیک شدن به سالگرد فاجعه جمعه خونین زاهدان سردار رادان مخفیانه در شمال بلوچستان به دنبال تطمیع برای پایان دادن به اثرات فاجعه جمعه خونین است

سردار احمدرضا رادان فرمانده انتظامی کشور که دو روز پیش بصورت مخفیانه وارد بلوچستان شده و با تدابیر امنیتی ویژه به سیب و سوران رفته بود امروز در شهرستان های زاهدان و خاش به صورت غیرمنتظره و بدون هماهنگی قبلی به منزل برخی از سرطایفه های بلوچ رفته و با تطمیع همراه با تهدید خواستار رضایت دادن خانواده های قربانیان شده است. رادان همچنین «محمد شاهوزهی» فرمانده بومی پایگاه بسیج کریم آباد را نیز به منزل برخی از خانواده های کشته شدگان جمعه خونین جهت اخذ رضایت فرستاده است.

منابع حال وش اطلاع داده اند احمد رضا رادان « در همراهی با غفور گمشادزهی به منزل تعدادی از سرداران بلوچ در شهرستان های زاهدان و خاش رفته و از آنها خواسته است از خانواده قربانیان طوایف خود که در فاجعه جمعه خونین زاهدان و خاش به شهادت رسیده اند رضایت بگیرند تا او در عوض به قربانیان دیه پرداخت بکند»

بر اساس اطلاعات منابع حال وش آقای رادان با همراهی غفور گمشادزهی تاکنون به منازل «ابراهیم شه بخش، الله نظر شه بخش، عزیز احمد ریگی، خوبیار شهنوازی، علیم گمشادزهی، حبیب گرگیج، یوسف نارویی» رفته و با آنها پیرامون راضی کردن قربانیان طوایف خود که در فاجعه جمعه خونین زاهدان و خاش به شهادت رسیده اند گفتگو کرده است.

بر اساس جزئیات رسیده به حال وش از جزئیات گفتگوهای رد وبدل شده بین رادان و این سرطایفه ها برخی از سرطایفه ها به آقای رادان گفته اند «مردم در این موضوع از ما حرف شنویی ندارند و ا‌و برای حل این موضوع باید با مولانا عبدالحمید گفتگو بکند چرا که این اتفاق در مصلی مکی رخ داده است» فرمانده انتظامی کشور در پاسخ با اظهار ‌ناامیدی از حل شدن موضوع از طریق مولوی عبدالحمید گفته است «شما افراد طوایف خود را جمع بکنید تا من به آنها دیه بدهم چون هیچ مجازاتی در کار نخواهد بود و نظام ماموران و مسئولان خود را چه در جایگاه آمران و یا عاملان از بابت این موضوع بازخواست نخواهد کرد» آقای رادان در ادامه تهدید کرده است «همین هفته ها موضوع را جمع خواهیم کرد» او جزئیات بیشتری از اینکه این اعتراضات را چگونه جمع خواهند کرد ارایه نکرده است.

قابل توضیح است پیشتر آیت الله محامی نماینده ولی فقیه و حاج علی اکبری فرستاده ویژه آیت الله خامنه ای به قربانیان پیشنهاد دریافت دیه داده اند اما قربانیان خواستار مجازات عاملان و آمران فاجعه جمعه خونین بوده اند. در هفته های اخیر همزمان با نزدیک شدن سالگرد فاجعه جمعه خونین زاهدان تحرکات حکومتی برای ساکت کردن مردم بلوچستان شدت بیشتری گرفته است.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1