سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

جان باختن یک سوختبر بلوچ در پی سانحه رانندگی و آتش سوزی خودرو در نهبندان

به گزارش حال وش/ شامگاه روز جمعه ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۲، در پی سانحه رانندگی یک دستگاه خودروی سوختبر در محور نهبندان بر اثر سانحه رانندگی که منجر به آتش سوزی شد، یک سوختبر بلوچ در شعله های آتش جان خود را از دست داد.

هویت این سوختبر جان باخته «پرویز زاروزهی» ۲۸ ساله فرزند خدارحم متاهل دارای دو فرزند اهل و ساکن روستای خواجه دو چاهی واقع در شهرستان نهبندان توسط حال وش احراز شده است.

به گفته منابع حال وش« شامگاه جمعه در جاده نهبندان بر اثر ترکیدن لاستیک خودرو و واژگونی و آتش سوزی آن شده پرویز در شعله های آتش جان خود را از دست داده است».

فقدان فرصتهای شغلی در سیستان و بلوچستان ،سبب شده تا سوختبری به اجبار تنها راه درآمد ناچیز و امرار معاش شهروندان بلوچ تبدیل شود که از سر ناچاری و بیکاری به این شغل کاذب و پر خطر روی می آورند که بعضا توسط ارگانهای نظامی هدف مسقیم تیراندازی قرار گرفته و یا در حوادث جاده ای زنده زنده در آتش می سوزند و‌ جان شان را از دست می دهند.

طبق گزارش رسانه های داخلی وابسته به حکومت در سال ۱۴۰۱، دست کم ۱۶۸سوختبر بلوچ فقط در محور ایرانشهر_سرباز جان خود را از دست داده اند که ۸۲ نفر از سوختبران جان باخته پیشتر در گزارش سالانه ۱۴۰۱، توسط حال وش احراز هویت شده اند.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1