سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

کشته و زخمی شدن ۸ شهروند در پی تصادف سه خودرو از جمله دو سوختبر در شهرستان سرباز

به گزارش حال وش/ صبح امروز جمعه ٣ شهریور ماه ۱۴۰۲، بر اثر برخورد سه دستگاه پژو ۴۰۵، در محور سرباز که دو خودروی سوختبر بوده اند سه نفر کشته و پنج تن مجروح شدند.

از هویت این شهروندان تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی در دست نیست.

به گفته منابع حال وش:«این حادثه در محور شهرستان سرباز و حد فاصل روستای هیتُمک در چند کیلومتری پل سرباز رخ داده که هر سه خودرو دچار حریق شده‌اند.»

لازم به ذکر است که در سه روز متوالی گذشته، دستکم در سه حادثه و تصادف زنجیره‌ای در شهرستان سرباز منجر شده تا هفت نفر از جمله یک زن و یک کودک جان خود را از دست داده و هفده نفر مجروح شوند.

فقدان فرصتهای شغلی در سیستان و بلوچستان ،سبب شده تا سوختبری به اجبار تنها راه درآمد ناچیز و امرار معاش شهروندان بلوچ تبدیل شود که از سر ناچاری و بیکاری به این شغل کاذب و پر خطر روی می آورند که بعضا توسط ارگانهای نظامی هدف مسقیم تیراندازی قرار گرفته و یا در حوادث جاده ای زنده زنده در آتش می سوزند و‌ جان شان را از دست می دهند.

طبق گزارش رسانه های داخلی وابسته به حکومت در سال ۱۴۰۱، دست کم ۱۶۸سوختبر بلوچ فقط در محور ایرانشهر_سرباز جان خود را از دست داده اند که ۸۲ نفر از سوختبران جان باخته پیشتر در گزارش سالانه ۱۴۰۱، توسط حال وش احراز هویت شده اند.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1