سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

تصویر پیکر « سعید ریگی » زندانی اعدام شده بلوچ سحرگاه امروز در زندان کرمان

حال وش/ تصویر پیکر سعید ریگی زندانی بلوچ که سحرگاه امروز دوشنبه ۳۰ مردادماه ١۴٠٢، به همراه یک زندانی ترکمن از بابت اتهامات مرتبط به مواد مخدر که حکم اعدام آنها در زندان کرمان به اجرا در آمده بود.

هویت کامل این دو زندانی بلوچ « سعید ریگی » حدودا ۴۰ ساله فرزند امین متاهل دارای دو فرزند اهل زاهدان و ساکن کرمان توسط حال وش احراز شده است.

و هویت زندانی ترکمن اعدام شده « عبدالغفور توماج » اهل و ساکن گرگان، احراز شده بود.

منابع حال وش گفته بودند : « سعید و عبدالغفور در دو پرونده جداگانه در نیمه دوم سال ۱۳۹۹، با اتهامات مرتبط با مواد مخدر در کرمان بازداشت و از دادگاه انقلاب این شهر به اعدام محکوم شده اند و صبح روز شنبه ۲۸ مردادماه از بند عمومی زندان کرمان به قرنطینه جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بودند.»

گفتنی است سحرگاه امروز ۳۰ مرداد ۱۴۰۲، دستکم هفت شهروند بلوچ در زندانهای زاهدان، کرمان و کهنوج که شش تن آنان از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر و یک نفر دیگر با اتهام قتل بوده اعدام شده اند.

قابل ذکر از تاریخ ۹ اردیبهشت۱۴۰۲ تا امروز ۳۰ مرداد دستکم ۸۶ زندانی بلوچ از جمله چهار زن اعدام شده اند، و از ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ تا امروز ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ دست کم ۱۸۷ شهروند بلوچ در زندانهای مختلف کشور اعدام شده اند که این آمار تعداد افراد احراز هویت شده است.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1