سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

کشته و مجروح شدن دو سوختبر بر اثر تصادف و آتش سوزی خودرو در محور زاهدان

(هشدار : تصاویر دارای صحنه های دلخراش است)

به گزارش حال وش/ بامداد امروز ‌شنبه ۲۸ مردادماه ۱۴۰۲، بر اثر تصادف و آتش سوزی دو خودرو سوختبر در محور زاهدان به زابل حد فاصل منطقه گراغه به تله سیاه یک سوختبر زنده زنده در شعله های آتش جان خود را از دست داده و یک تن دیگر مجروح شده است.

از هویت دو سوختبر کشته و مجروح شده این حادثه تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی در دست نیست اما گفته میشود اهل زابل بوده اند.

به گفته منابع حال وش: « دو خودرو سوختبر در محدود منطقه گراغه و تله سیاه با هم برخورد کرده و راننده یکی از خودروها موفق به خروج شده اما راننده دیگر خودرو سوختبر بر اثر جراحات وارده توان خروج از خودرو را نداشته و زنده زنده در شعله های آتش جان خود را از دست داده است. ».

فقدان فرصتهای شغلی در سیستان و بلوچستان ،سبب شده تا سوختبری به اجبار تنها راه درآمد ناچیز و امرار معاش شهروندان بلوچ تبدیل شود که از سر ناچاری و بیکاری به این شغل کاذب و پر خطر روی می آورند که بعضا توسط ارگانهای نظامی هدف مسقیم تیراندازی قرار گرفته و یا در حوادث جاده ای زنده زنده در آتش می سوزند و‌ جان شان را از دست می دهند.

طبق گزارش رسانه های داخلی وابسته به حکومت در سال ۱۴۰۱، دست کم ۱۶۸سوختبر بلوچ فقط در محور ایرانشهر_سرباز جان خود را از دست داده اند که ۸۲ نفر از سوختبران جان باخته پیشتر در گزارش سالانه ۱۴۰۱، توسط حال وش احراز هویت شده اند.

تماس با ما: @haal_vsh

‏@Haalvsh


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1