سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

کشته یک سوختبر و پنج شهروند بر اثر تصادف و آتش سوزی خودرو در محور قلعه بید تفتان

به گزارش حال وش/ شامگاه امروز ۱۱ مرداد ۱۴۰۲، بر اثر برخورد یک خودرو سوختبر با یک خودروی شخصی در منطقه قلعه بید تفتان که منجر به آتش سوزی دو خودرو شد یک سوختبر و پنج تن دیگر از جمله یک کودک جان خود را از دست دادند.

به گفته منابع حال وش:« برخورد خودرو سایپا سوختبر با پژو ۴۰۵ که سرنشینان آن اعضای یک خانواده بودند شش تن از جمله یک کودک در شهله های آتش جان شان را از دست دادند.

بی توجهی مسئولان و فقدان فرصتهای شغلی در سیستان و بلوچستان ،سبب شده تا سوختبری به اجبار تنها راه درآمد ناچیز و امرار معاش شهروندان بلوچ تبدیل شود که از سر ناچاری و بیکاری به این شغل کاذب و پر خطر روی می آورند که بعضا توسط ارگانهای نظامی هدف مسقیم تیراندازی قرار گرفته و یا در حوادث جاده ای زنده زنده در آتش می سوزند و‌ جان شان را از دست می دهند.

طبق گزارش رسانه های داخلی وابسته به حکومت در سال ۱۴۰۱، دست کم ۱۶۸سوختبر بلوچ فقط در محور ایرانشهر_سرباز جان خود را از دست داده اند که ۸۲ نفر از سوختبران جان باخته پیشتر در گزارش سالانه ۱۴۰۱، توسط حال وش احراز هویت شده اند.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1