سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

جان باختن یک سوختبر بلوچ در اثر برخورد دو ‌قایق سوختبر در خور باهو

به گزارش حال وش/ امروز سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲، ساعاتی پیش یک سوختبر بلوچ در اثر برخورد دو قایق سوختبر در خور باهو جان خود را از دست داد.

هویت این سوختبر بلوچ « نبیل بلوچ » ۲۳ ساله فرزند سیدمحمد، اهل زرین بُگ از توابع دشت واقع در بلوچستان پاکستان و ساکن گوادر توسط حال وش احراز شده است.

به گفته منابع حال وش: « ساعاتی پیش دو قایق سوختبر در خور باهو با یکدیگر برخورد کردند که در پی آن نبیل در اثر شدت جراحات وارده به ناحیه سر جان خود را از دست داده است.»

گفتنی است طی روزهای اخیر بر اثر بارندگی و سیلاب دستکم ۲۰ سوختبر کشته و ناپدید شدند و ده ها خودرو سوختبران در سیلاب بطور کامل از بین رفته اند.

طبق گزارش رسانه های داخلی وابسته به حکومت در سال ۱۴۰۱، دست کم ۱۶۸سوختبر بلوچ فقط در محور ایرانشهر_سرباز جان خود را از دست داده اند که ۸۲ نفر از سوختبران جان باخته پیشتر در گزارش سالانه ۱۴۰۱، توسط حال وش احراز هویت شده اند.

فقدان فرصتهای شغلی در سیستان و بلوچستان ،سبب شده تا سوختبری به اجبار تنها راه درآمد ناچیز و امرار معاش شهروندان بلوچ تبدیل شود که از سر ناچاری و بیکاری به این شغل کاذب و پر خطر روی می آورند که بعضا توسط ارگانهای نظامی هدف مسقیم تیراندازی قرار گرفته و یا در حوادث جاده ای زنده زنده در آتش می سوزند و‌ جان شان را از دست می دهند.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1