چهارشنبه , خرداد ۹ ۱۴۰۳
خبر فوری

تکمیلی؛ احراز هویت دومین سوختبر بلوچ جان باخته محور سراوان

به گزارش حال وش/ صبح امروز ۲۸ تیرماه ۱۴۰۲، بر اثر تصادف و آتش سوزی یک خودرو سوختبر در محور سراوان_ جالق دو سوختبر بلوچ زنده زنده در شعله های آتش جان خود را از دست دادند.

هویت دومین سوختبر جان باخته « یحیی بامری » ۱۹ ساله فرزند خالق‌داد و  دیگر سوختبر جان باخته که پیشتر احراز شده بود «محمد سلیم حسین زهی » ۱۹ ساله فرزند رحیم و شوهر خواهر یحیی، اهل و ساکن اسلام آباد خاش توسط حال وش احراز شده‌اند.

به گفته منابع حال وش:«این حادثه حوالی ساعت ۷:۳۰ صبح در محور سراوان به جالق و حد فاصل ناهوک  رخ داد و منجر به آتش سوزی خودرو و جان باختن این دو سوختبر شده است.»

بی توجهی مسئولان و فقدان فرصتهای شغلی در سیستان و بلوچستان ،سبب شده تا سوختبری به اجبار تنها راه درآمد ناچیز و امرار معاش شهروندان بلوچ  تبدیل شود که از سر ناچاری و بیکاری به این شغل کاذب و پر خطر روی می آورند که بعضا توسط ارگانهای نظامی هدف مسقیم تیراندازی قرار گرفته و یا در حوادث جاده ای زنده زنده در آتش می سوزند و‌ جان شان را از دست می دهند.

طبق گزارش رسانه های داخلی وابسته به حکومت در سال ۱۴۰۱، دست کم ۱۶۸سوختبر بلوچ فقط در محور ایرانشهر_سرباز جان خود را از دست داده اند که ۸۲ نفر از سوختبران جان باخته پیشتر در گزارش سالانه ۱۴۰۱، توسط حال وش احراز هویت شده اند.

تماس با ما: @haal_vsh

‏@Haalvsh


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1