سه‌شنبه , مارس 28 2023

تداوم بیخبری از وضعیت یک شهروند بازداشتی توسط نیروهای امنیتی در زاهدان با گذشت ۱۹ روز

به گزارش حال وش/ روز ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۱، نیروهای امنیتی یک شهروند را در شهر زاهدان بازداشت که با گذشت ۱۹ روز همچنان از وضعیت وی اطلاعی در دسترس نیست.

هویت این شهروند «مهدی علیپور » ساکن زاهدان عنوان شده است.

به گفته یک منبع مطلع:« مهدی روز ۲۶ آبان در خیابان دانشگاه توسط نیروهای امنیتی که با دو دستگاه خودرو بودند بازداشت شده است».

گفتنی است مهدی در خیابان دانشگاه ۲۵ مغازه حلیم فروشی دارد و طی این مدت بازداشت خانواده اش از وضعیت وی بی اطلاع هستند.

قابل ذکر است بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان و از جمله کودکان زیر ۱۸سال بدون دلیل و بر خلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری اطلاعی در دست نیست.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اعدام یک زندانی در زندان بندرعباس به گزارش حال وش/ سحرگاه امروز ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام مواد مخدر به اعدام محکومشده بود در زندان بندرعباس به اجرا در آمد. هویت این زندانی :«میثم بهرامی» متاهل دارای دو فرزند اهل هشتبندی میناب احراز شده است.  به گفته منابع حال وش:« میثم سال ۹۸ در بندرعباس با اتهام مواد مخدر بازداشت و از دادگاه انقلاب این شهر به اعدام محکوم شدهبود که سحرگاه امروز حکم اعدام وی به همراه یک زندانی دیگر بلوج در زندان بندرعباس اجرا شد». گفتنی است طی روز گذشته و امروز نیز حکم اعدام چهار زندانی بلوچ بنامهای«شه بخش استادی» معروف به محمود اهل فنوج،«حمید شاهوزهی» اهل منطقه گلهای شهر زاهدان، « بهرام بهزادی» فرزند پیری اهل روستای درزه شهر رمشک و «محمد امینجاوشیری با اسم شناسنامه ای(محمد)  از بابت انتهامات مرتبط با مواد مخدر در زندان بندر عباس اجرا شد.  لازم به ذکر است همزمان با اعتراضات سراسری در کشور اجرای احکام اعدام شهروندان بلوچ‌ افزایش چشمگیری داشته است بطوریکه از ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ تا ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۱، دست کم ۱۰۴ شهروند بلوچ در زندانهای مختلف کشور اعدام شده اند که این آمارتعداد افراد احراز هویت شده است که نگرانی فعالان و سازمانهای حقوق بشری را بدنبال داشته است.