دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در اعتراضات زاهدان

به گزارش حال وش/ بسیجی «مرتضی مرتضوی » حدودا ۱۷ ساله یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در روز جمعه ۴ آذرماه در خیابانهای خیام، بهشتی و مشترک، و همچنین اعتراضات پیش از آن در زاهدان بوده است.

طبق اطلاعات رسیده به حال وش« این نیروی نظامی که از اعضای بسیج نیز هست در سرکوب های زاهدان نقش به صورت مستقیم به سوی مردم گلوله جنگی شلیک کرده است».

گفتنی است که بسیاری از نیروهای سرکوب از جوانان کم سن و سال بسیجی هستند که جمهوری اسلامی برای سرکوب معترضان از آن ها استفاده می کند.

قابل ذکر است؛ از شروع اعتراضات مردمی در سیستان و بلوچستان تا کنون صدها تن در اثر تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی و امنیتی کشته و مجروح شدند که دستکم ۱۸ تن از این تعداد کودکان زیر ۱۸ سال بوده اند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

جان باختن یک زن بلوچ در صف دریافت سهمیه نفت سفید در شهرستان فنوج  به گزارش حال وش/ روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، یک زن بلوچ که برای دریافت سهمیه نفت در صف حضور داشت در یکی از جایگاههای عرضه نفت سفید در شهرستان فنوج در اثر استرس جان خود را از دست داد. هویت این شهروند «مهدیم نصرتی» ۵٣ ساله فرزند محمد اهل فنوج عنوان شده است. گفته می شود این زن سه روز متوالی جهت دریافت سهمیه نفت به شرکت نفت مراجعه کرده بود اما موفق به دریافت نفت نشده که روز ۶بهمن در صف نفت و از استرس اینکه نفت به او نرسد سکته میکنند جان خود را از دست می دهد. نامبرده همسرش برای کارگری به بندرعباس رفته بوده و فرزندانش ازدواج کرده بودند و مجبور بوده خودش برای دریافت سهمیه نفت اقدامکند. گفتنی است با شروع فصل سرما در سیستان و بلوچستان مردم با کمبود نفت سفید و بعضا سیلندر گاز مواجه هستند که این معضلاتعلارغم اطلاع مسئولان استانی و شهری تاکنون اقدام اساسی جهت رفع آن انجام نشده است.