دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

بلاتکلیفی یک زن بازداشت شده توسط نیروهای اداره اطلاعات شیراز با گذشت بیش از دو‌ماه

به گزارش حال وش/ یک شهروند زن که در اوایل مهرماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای اداره اطلاعات سروش شیراز بازداشت شده است با گذشت بیش از دو ماه همچنان در بلاتکلیفی بسر می برد.

هویت این زن بازداشت شده«طاهره ذکاوت نسب»۳۰ ساله متاهل، دارای یک دختر ۴ ساله بنام آرامش و اهل شیراز احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع:«خانم ذکاوت نسب در اوایل مهرماه از محل یک تجمع اعتراضی در شیراز که نزدیک منزل شان شکل گرفته فقط گذر کرده بوده که به محض رسیدن به داخل خانه بدون جرم و گناهی توسط نیروهای اداره اطلاعات سروش بدون نشان دادن حکم قضایی بازداشت و به مکان نامعلومی منقل میشود».

منبع افزود: « وی تا الان که بیش از دو ماه است در بازداشت و بلاتکلیفی قرار دارد هنوز بصورت قانونی بازجویی و دادگاهی نشده و هم اکنون در زندان عادل آباد شیراز بسر میبرد و ‌تمام پیگیریهای خانواده تا الان بی نتیجه بوده و نه دادگاه و نه اطلاعات جواب درستی نمیدهند».

گفتنی است خانم ذکاوت نسب یک دختر ۴ ساله با نام آرامش دارد که طی این مدت بازداشت دخترش را ملاقات نکرده و فرزندش نیز به شدت بهانه مادرش را میگیرد.

این ویدئو مربوط «آرامش» دختر ۴ ساله خانم ذکاوت نسب می باشد که از زمان بازداشت مادرش وی را ندیده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

تداوم‌ بازداشت و شکنجه علیرضا رئیسی دانشجوی بلوچ از بازداشتیان اعتراضات چابهار با گذست ۶۵ روز به گزارش حال وش/ علیرضا رئیسی دانشجوی بلوچ که در روز ۴ آذرماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در شهرستان چابهار بازداشتشده همچنان در وضعیت بلاتکلیفی و شکنجه در زندان زاهدان بسر میبرد. علیرضا رئیسی ۲۳ ساله ساله اهل سرباز و ساکن ‌ چابهار  و دانشجوی رشته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد چابهار بود که در بحبوحهاعتراضات در این شهر بازداشت شده است. به گفته منابع حال وش:« بعد از گذشت ۶۵ روز بی خبری پرونده علیرضا به دادگاه منتقل شده و به او اتهاماتی از جمله «تبلیغ علیهنظام، برهم زدن نظم عمومی، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» وارد کرده اند و از آخرین جلسه دادگاه وی  یک ماه میگذرد و همچنان دربلاتکلیفی بسر میبرد».  گفتنی است وی هم اکنون در بند (۹)یا همان (بازداشتگاه) زندان مرکزی زاهدان در شرایط سخت سرما و بدون امکانات گرمایشیمحبوس است. قابل ذکر است بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان و از جمله کودکان زیر ۱۸سال بدون دلیل و برخلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری اطلاعی در دست نیست.