دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

اعدام یک زندانی بلوچ در زندان وکیل آباد مشهد

به گزارش حال وش/ سحرگاه روز گذشته ۶ آذر ماه ۱۴۰۱،حکم اعدام یک زندانی بلوچ از بابت اتهام قتل که پیشتر به اعدام محکوم شده بود در زندان وکیل آباد مشهد اجرا سد.

هویت این شهروند بلوچ «محمدعمر خامه» (ایجباری) اهل روستای مرزی شلغمی، بخش مرزداران شهرستان سرخس در استان خراسان رضوی انوان شده است.

به گفته یک منبع آگاه : «محمدعمر در طول این مدت بارها اتهام قتل را رد کرده و حتی حدود پنجاه نفر از اهالی روستا نیز شهادت بر بی گناهی وی داده‌اند، اما دستگاه قضایی حکم بر اعدام محمدعمر داده است».

خانواده این شهروند بلوچ بعد از ظهر روز جمعه حوالی ساعت ۴ موفق شده‌اند برای آخرین بار قبل از اعدام ملاقات کنند.

طی روزهای اخیر جمهوری اسلامی به اعدام زندانیان بلوچ در زندان‌های شهرهای مختلف ایران شدت بخشیده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

جان باختن یک زن بلوچ در صف دریافت سهمیه نفت سفید در شهرستان فنوج  به گزارش حال وش/ روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، یک زن بلوچ که برای دریافت سهمیه نفت در صف حضور داشت در یکی از جایگاههای عرضه نفت سفید در شهرستان فنوج در اثر استرس جان خود را از دست داد. هویت این شهروند «مهدیم نصرتی» ۵٣ ساله فرزند محمد اهل فنوج عنوان شده است. گفته می شود این زن سه روز متوالی جهت دریافت سهمیه نفت به شرکت نفت مراجعه کرده بود اما موفق به دریافت نفت نشده که روز ۶بهمن در صف نفت و از استرس اینکه نفت به او نرسد سکته میکنند جان خود را از دست می دهد. نامبرده همسرش برای کارگری به بندرعباس رفته بوده و فرزندانش ازدواج کرده بودند و مجبور بوده خودش برای دریافت سهمیه نفت اقدامکند. گفتنی است با شروع فصل سرما در سیستان و بلوچستان مردم با کمبود نفت سفید و بعضا سیلندر گاز مواجه هستند که این معضلاتعلارغم اطلاع مسئولان استانی و شهری تاکنون اقدام اساسی جهت رفع آن انجام نشده است.