دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

اصلاحیه خبر/اعدام دست کم یک زندانی بلوچ در زندان زاهدان

به گزارش حال وش/ سحرگاه امروز ۷ آذر ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ از بابت اتهام مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی زاهدان اجرا شد.

هویت این شهروند بلوچ «محمدامین عمرزهی» معروف به (جما)اهل خاش دارای دو همسر و شش فرزند احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع:« محمد امین در سال ۹۱ به همراه «ناصر عمرزهی» و ««انوشیروان عمرزهی» در بک پرونده مشترک با اتهام مواد مخدر بازداشت و از دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شده بودند».

لازم به ذکر است محمدامین عمرزهی به همراه انوشیروان عمرزهی و ناصر عمرزهی روز گذشته ۶ آذر به سلول انفرادی زندان مرکزی زاهدان بدون اطلاع خانواده های شان انتقال شده اند که حکم اعدام محمد امین امروز اجرا شده و ناصر و انوشیروان هنوز در سلول انفرادی هستند».

منبع افزود:« ناصر و انوشیروان هنوز در سلول انفرادی هستن و احتمال میرود بامداد فردا ۸ آذر حکم اعدام شان اجرا بشود».

لازم به ذکر است که در هفته های اخیر اعدام زندانیان بلوچ در زندان‌های مختلف کشور و سیستان و بلوچستان افزايش نگران کننده‌ای یافته است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

جان باختن یک زن بلوچ در صف دریافت سهمیه نفت سفید در شهرستان فنوج  به گزارش حال وش/ روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، یک زن بلوچ که برای دریافت سهمیه نفت در صف حضور داشت در یکی از جایگاههای عرضه نفت سفید در شهرستان فنوج در اثر استرس جان خود را از دست داد. هویت این شهروند «مهدیم نصرتی» ۵٣ ساله فرزند محمد اهل فنوج عنوان شده است. گفته می شود این زن سه روز متوالی جهت دریافت سهمیه نفت به شرکت نفت مراجعه کرده بود اما موفق به دریافت نفت نشده که روز ۶بهمن در صف نفت و از استرس اینکه نفت به او نرسد سکته میکنند جان خود را از دست می دهد. نامبرده همسرش برای کارگری به بندرعباس رفته بوده و فرزندانش ازدواج کرده بودند و مجبور بوده خودش برای دریافت سهمیه نفت اقدامکند. گفتنی است با شروع فصل سرما در سیستان و بلوچستان مردم با کمبود نفت سفید و بعضا سیلندر گاز مواجه هستند که این معضلاتعلارغم اطلاع مسئولان استانی و شهری تاکنون اقدام اساسی جهت رفع آن انجام نشده است.