دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

احراز هویت یکی دیگر از زندانیان اعدام شده در زندان مرکزی زاهدان

به گزارش حال وش/ سحرگاه امروز یکشنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ که پیشتر از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر که به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی زاهدان احرا شد.

هویت این زندانی بلوچ با اسم شناسنامه ای« عبدالنبی مزارزهی » معروف به (نورمحمد) ساله فرزند شاه دوست اهل شهرستان سرباز ساکن ایرانشهر احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع « عبدالنبی در سال ۹۱ به‌ اتهام مواد مخدر بازداشت و از دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم و در بند ۴ زندان مرکزی این شهر محبوس بوده است».

قابل ذکر است امروز در زندانهای زاهدان، چابهار، و ایرانشهر تا این لحظه چهار زندانی اعدام شده احراز هویت شدند و طبق گفته منابع محلی احتمالا تعداد اعدام شدگان بیشتر از این رقم باشد.

گفتنی است روز گذشته نیز یک زندانی بلوچ‌در زندان مرکزی زاهدان اعدام شده بود.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

جان باختن یک زن بلوچ در صف دریافت سهمیه نفت سفید در شهرستان فنوج  به گزارش حال وش/ روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، یک زن بلوچ که برای دریافت سهمیه نفت در صف حضور داشت در یکی از جایگاههای عرضه نفت سفید در شهرستان فنوج در اثر استرس جان خود را از دست داد. هویت این شهروند «مهدیم نصرتی» ۵٣ ساله فرزند محمد اهل فنوج عنوان شده است. گفته می شود این زن سه روز متوالی جهت دریافت سهمیه نفت به شرکت نفت مراجعه کرده بود اما موفق به دریافت نفت نشده که روز ۶بهمن در صف نفت و از استرس اینکه نفت به او نرسد سکته میکنند جان خود را از دست می دهد. نامبرده همسرش برای کارگری به بندرعباس رفته بوده و فرزندانش ازدواج کرده بودند و مجبور بوده خودش برای دریافت سهمیه نفت اقدامکند. گفتنی است با شروع فصل سرما در سیستان و بلوچستان مردم با کمبود نفت سفید و بعضا سیلندر گاز مواجه هستند که این معضلاتعلارغم اطلاع مسئولان استانی و شهری تاکنون اقدام اساسی جهت رفع آن انجام نشده است.