دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

تداوم بی‌خبری از وضعیت یک نوجوان بلوچ بازداشتی در زاهدان با گذشت بیش از یک ماه

به گزارش حال وش/ یک نوجوان بلوچ‌ که در تاریخ ۳ آبان ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی شهرستان زاهدان بازداشت شده است با گذشت بیش از یک ماه همچنان در بیخبری به سر میبرد.

هویت این شهروند «شعیب میربلوچزهی » ، ۱۷ ساله اهل زاهدان عنوان شده است.

به گفته یک منبع مطلع:«شعیب در بازداشتگاه مورد شکنجه قرار گرفته و علیرغم پیگیری های مکرر تاکنون پاسخی قانع کننده از سوی نهادهای امنیتی دریافت نکردند و شدیدا نگران وضعیت سلامت و محل نگهداری دقیق وی هستند.

قابل ذکر است بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان و از جمله کودکان زیر ۱۸سال بدون دلیل و بر خلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری اطلاعی در دست نیست.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

بازداشت یک شهروند بلوچ توسط نیروهای لباسی شخصی در زاهدان  به گزارش حال وش/ یک شهروند بلوچ روز ۴ بهمن ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای لباس شخصی در زاهدان پس از ضرب و‌شتم شدید،بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. هویت این شهروند بلوچ «فاروق هاشمزهی» ۲۷ ساله فرزند بنیاد اهل زاهدان احراز شده است. به گفته منابع حال وش:«فاروق روز سه شنبه ۴ بهمن در خیابان خیام توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شده است که تاکنون باوجود پیکیریهای خانواده از وضعیت وی اطلاعی نیست». بنا به گفته شهروندان زاهدانی، طی روزهای اخیر تعداد زیادی از جوانان بلوچ در مناطق مختلف شهر زاهدان توسط نیروهای نظامی ولباس شخصی با خشونت تمام بازداشت شده اند که تا لحظه تنظیم گزارش هیچ اطلاعی از وضعیت شان در دسرس نیست. قابل ذکر است بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان و از جمله کودکان زیر ۱۸سال بدون دلیل و برخلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری اطلاعی در دست نیست.