دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

تداوم بازداشت و بی‌خبری از وضعیت یک شهروند بلوچ در سراوان

به گزارش حال وش/ یک شهروند بلوچ‌ که در روز جمعه ٢٧ آبان ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای لباس شخصی اداره اطلاعات شهرستان سراوان بازداشت شده است با گذشت یک هفته همچنان در بیخبری به سر میبرد.

هویت این شهروند «مبین پیرزهی» ، ١٨ ساله اهل شهرستان سراوان عنوان شده است.

خانواده این شهروند بلوچ علیرغم پیگیری های مکرر تاکنون پاسخی قانع کننده از سوی نهادهای امنیتی نشنیده اند و شدیدا نگران وضعیت سلامت و محل نگهداری دقیق وی هستند.

قابل ذکر است بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان و از جمله کودکان زیر ۱۸سال بدون دلیل و بر خلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری اطلاعی در دست نیست.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

جان باختن یک زن بلوچ در صف دریافت سهمیه نفت سفید در شهرستان فنوج  به گزارش حال وش/ روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، یک زن بلوچ که برای دریافت سهمیه نفت در صف حضور داشت در یکی از جایگاههای عرضه نفت سفید در شهرستان فنوج در اثر استرس جان خود را از دست داد. هویت این شهروند «مهدیم نصرتی» ۵٣ ساله فرزند محمد اهل فنوج عنوان شده است. گفته می شود این زن سه روز متوالی جهت دریافت سهمیه نفت به شرکت نفت مراجعه کرده بود اما موفق به دریافت نفت نشده که روز ۶بهمن در صف نفت و از استرس اینکه نفت به او نرسد سکته میکنند جان خود را از دست می دهد. نامبرده همسرش برای کارگری به بندرعباس رفته بوده و فرزندانش ازدواج کرده بودند و مجبور بوده خودش برای دریافت سهمیه نفت اقدامکند. گفتنی است با شروع فصل سرما در سیستان و بلوچستان مردم با کمبود نفت سفید و بعضا سیلندر گاز مواجه هستند که این معضلاتعلارغم اطلاع مسئولان استانی و شهری تاکنون اقدام اساسی جهت رفع آن انجام نشده است.