دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان

به گزارش حال وش/ سحرگاه امروز یکشنبه ۶ آذرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ که پیشتر از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر که به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی زاهدان احرا شد.

هویت این زندانی بلوچ«زبیر براهویی (زیرکاری)»۲۳ ساله فرزند سراج الدین اهل منطقه پارک کودک زاهدان احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع « زبیر در در سال ۹۷ در کرمان با اتهام مربوط به مواد مخدر بازداشت و در سال ۹۸ از دادگاه انقلاب کرمان به اعدام محکوم شده است و بعدا با انتقال به‌ زندان زاهدان در بند ۴ زندان مرکزی این شهر محبوس بوده است».

قابل ذکر است پیشتر حال وش در تاریخ ۲۹ آذرماه ۱۴۰۰، خبر انتقال نامبرده را، جهت اجرای حکم اعدام به قرنطینه زندان مرکزی زاهدان گزارش کرده بود که حکم وی در آن زمان اجرا نشد و امروز به اجرا در آمد.

گفتنی است روز گذشته نیز یک زندانی بلوچ‌در زندان مرکزی زاهدان اعدام شده بود.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

جان باختن یک زن بلوچ در صف دریافت سهمیه نفت سفید در شهرستان فنوج  به گزارش حال وش/ روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، یک زن بلوچ که برای دریافت سهمیه نفت در صف حضور داشت در یکی از جایگاههای عرضه نفت سفید در شهرستان فنوج در اثر استرس جان خود را از دست داد. هویت این شهروند «مهدیم نصرتی» ۵٣ ساله فرزند محمد اهل فنوج عنوان شده است. گفته می شود این زن سه روز متوالی جهت دریافت سهمیه نفت به شرکت نفت مراجعه کرده بود اما موفق به دریافت نفت نشده که روز ۶بهمن در صف نفت و از استرس اینکه نفت به او نرسد سکته میکنند جان خود را از دست می دهد. نامبرده همسرش برای کارگری به بندرعباس رفته بوده و فرزندانش ازدواج کرده بودند و مجبور بوده خودش برای دریافت سهمیه نفت اقدامکند. گفتنی است با شروع فصل سرما در سیستان و بلوچستان مردم با کمبود نفت سفید و بعضا سیلندر گاز مواجه هستند که این معضلاتعلارغم اطلاع مسئولان استانی و شهری تاکنون اقدام اساسی جهت رفع آن انجام نشده است.