دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

اعدام یک زندانی بلوچ در زندان زابل

به گزارش حال وش/ سحرگاه یکشنبه ۶ آذر ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ از بابت اتهام مرتبط مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بود در زندان زابل اجرا شد.

هویت این شهروند بلوچ «چنگیز گرگیج» فرزند غفور عنوان شده است.

اتهام مطرح شده علیه این شهروند، تحت جرایم مربوط به مواد مخدر اعلام شده است.

طبق این گزارش، چنگیز در سال ۹۹ توسط نیروهای نظامی با اتهام مواد مخدر بازداشت و از آن زمان تاکنون در زندان زابل بسر می‌برده است.

لازم به ذکر است که در هفته های اخیر اعدام زندانیان بلوچ در زندان‌های مختلف کشور افزايش نگران کننده‌ای یافته است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

جان باختن یک زن بلوچ در صف دریافت سهمیه نفت سفید در شهرستان فنوج  به گزارش حال وش/ روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، یک زن بلوچ که برای دریافت سهمیه نفت در صف حضور داشت در یکی از جایگاههای عرضه نفت سفید در شهرستان فنوج در اثر استرس جان خود را از دست داد. هویت این شهروند «مهدیم نصرتی» ۵٣ ساله فرزند محمد اهل فنوج عنوان شده است. گفته می شود این زن سه روز متوالی جهت دریافت سهمیه نفت به شرکت نفت مراجعه کرده بود اما موفق به دریافت نفت نشده که روز ۶بهمن در صف نفت و از استرس اینکه نفت به او نرسد سکته میکنند جان خود را از دست می دهد. نامبرده همسرش برای کارگری به بندرعباس رفته بوده و فرزندانش ازدواج کرده بودند و مجبور بوده خودش برای دریافت سهمیه نفت اقدامکند. گفتنی است با شروع فصل سرما در سیستان و بلوچستان مردم با کمبود نفت سفید و بعضا سیلندر گاز مواجه هستند که این معضلاتعلارغم اطلاع مسئولان استانی و شهری تاکنون اقدام اساسی جهت رفع آن انجام نشده است.