دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین لباس شخصی سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در جمعه زاهدان

به گزارش حال وش/ «ستار رمرودی» از افراد غیر بومی و از نیروهای حوزه علمیه امام صادق زاهدان و یکی از عوامل سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در روز جمعه ۴ آذرماه، با لباس مبدل بلوچی بود شناسایی گردید.

طبق اطلاعات رسیده به حال وش« این نیروی نظامی که روحانی می باشد در سرکوب های زاهدان نقش مستقیم داشته و اکثر مواقع با استفاده از لباس مبدل بلوچی اقدام به این کار کرده است».

قابل ذکر است؛ از شروع اعتراضات مردمی در سیستان و بلوچستان تا کنون صدها تن در اثر تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی و امنیتی کشته و مجروح شدند که دستکم ۱۸ تن کودک زیر ۱۸ سال بوده اند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

بازداشت یک شهروند بلوچ توسط نیروهای لباسی شخصی در زاهدان  به گزارش حال وش/ یک شهروند بلوچ روز ۴ بهمن ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای لباس شخصی در زاهدان پس از ضرب و‌شتم شدید،بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. هویت این شهروند بلوچ «فاروق هاشمزهی» ۲۷ ساله فرزند بنیاد اهل زاهدان احراز شده است. به گفته منابع حال وش:«فاروق روز سه شنبه ۴ بهمن در خیابان خیام توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شده است که تاکنون باوجود پیکیریهای خانواده از وضعیت وی اطلاعی نیست». بنا به گفته شهروندان زاهدانی، طی روزهای اخیر تعداد زیادی از جوانان بلوچ در مناطق مختلف شهر زاهدان توسط نیروهای نظامی ولباس شخصی با خشونت تمام بازداشت شده اند که تا لحظه تنظیم گزارش هیچ اطلاعی از وضعیت شان در دسرس نیست. قابل ذکر است بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان و از جمله کودکان زیر ۱۸سال بدون دلیل و برخلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری اطلاعی در دست نیست.