سه‌شنبه , مارس 28 2023

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان

به گزارش حال وش/ امروز شنبه ۵ آذرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ که پیشتر از بابت اتهام قتل که به اعدام (قصاص) محکوم شده بود در زندان مرکزی زاهدان احرا شد.

هویت این زندانی بلوچ«محمد عیسی زهی (توتازهی)»۲۳ ساله مجرد و اهل زاهدان احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع « محمد در یک حادثه و نزاع خیابانی در سال ۹۵ مرتکب قتل شده بود و از آن زمان تاکنون در زندان زاهدان بسر می برد».

حال وش در حال بررسی این‌موضوع هست چون احتمال می رود در زمان ارتکاب قتل زیر ۱۸ سال بوده باشد.

پیشتر حال وش گزارش انتقال این زندانی را به سلول انفرادی گزارش کرده بود.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن دو برادر جوان در چابهار توسط افراد مسلح ناشناس به گزارش حال وش/ بامداد امروز ۷ فروردین ۱۴۰۲، دو برادر جوان بلوچ در مقابل چشمان مادرشان به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناسدر چابهار کشته شدند. هویت این دو برادر جوان زیر ۳۰ سال با فامیلی «بامری» فرزندان عبدالنصیر بامری اهل دلگان احراز شده اند. به گفته منابع حال وش:«بامداد امروز ۷ فروردین حوالی ساعت ۳/۵ اتفاق بدی افتاد و‌ چون منزل ما هم داخل بلوار ه معلم هست به محض شنیدنصدای وحشتناک رگبار گلوله که به حدی بلند بود همه بیدار شدن و توی خیابون صدای جیغ  زن میومد حتی مسافرانی که تو پارک چادرزده بودن می دویدن به طرف حادثه که در چهارراه بلوار معلم و زیر دوربین های امنیتی اتفاق افتاد». طبق این گزارش یکی از قربانیان در دم فوت می کند و نفر دیگر در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده حان خود را از دست دادهاست  گفتنی است این دو برادر به همراه مادر خود به چابهار مسافرت کرده بودند که توسط افراد مسلح ناشناس کشته شدند. قابل ذکر است طبق گزارش سالانه حال وش در سال ۱۴۰۱، ۱۶۷شهروند بلوچ بر اثر شلیک مستقیم و بی ضابطه نیروهای نظامی و ۷۶شهروند توسط افراد مسلح ناشناس که اکثرا سلاح های آنان با مجوز دستگاه های امنیتی هست و خودشان وابسته به این دستگاه هاینظامی هستند جان خود را از دست داده اند.