چهارشنبه , مارس 29 2023

احراز هویت دو سوختبر کشته شده در پی تیراندازی نیروهای نظامی در داخل شهر ايرانشهر

به گزارش حال وش/ سحرگاه روز جمعه ۴ آذر ماه ۱۴۰۱، در اثر تیراندازی نیروهای انتظامی به سوی یک خودروی یوختبر پژو ۴۰۵، دو شهروند بلوچ کشته شدند.

هویت این شهروندان «مجید رحمت آبادی» و «حسن حسنی»، هر دو اهل شهرستان ریگان عنوان شده است.

گفته می شود حوالی ساعت ۴ صبح نیروهای انتظامی کلانتری ١٣ سردَرگان در داخل شهر ایرانشهر خیابان بهشتی، سه راه گمرک بدون هشدار قبلی به سمت این خودرو تیراندازی کردند.

بدنبال این تیراندازی ، راننده خودرو کنترل آن را از دست داده و با جدول کنار خیابان تصادف کرد که این حادثه منجر به دچار حریق شدن خودرو شد.

دو سرنشین این خودرو بدلیل جراحت نتوانستند از خودرو خارج شوند و در آتش سوختند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن دو برادر جوان در چابهار توسط افراد مسلح ناشناس به گزارش حال وش/ بامداد امروز ۷ فروردین ۱۴۰۲، دو برادر جوان بلوچ در مقابل چشمان مادرشان به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناسدر چابهار کشته شدند. هویت این دو برادر جوان زیر ۳۰ سال با فامیلی «بامری» فرزندان عبدالنصیر بامری اهل دلگان احراز شده اند. به گفته منابع حال وش:«بامداد امروز ۷ فروردین حوالی ساعت ۳/۵ اتفاق بدی افتاد و‌ چون منزل ما هم داخل بلوار ه معلم هست به محض شنیدنصدای وحشتناک رگبار گلوله که به حدی بلند بود همه بیدار شدن و توی خیابون صدای جیغ  زن میومد حتی مسافرانی که تو پارک چادرزده بودن می دویدن به طرف حادثه که در چهارراه بلوار معلم و زیر دوربین های امنیتی اتفاق افتاد». طبق این گزارش یکی از قربانیان در دم فوت می کند و نفر دیگر در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده حان خود را از دست دادهاست  گفتنی است این دو برادر به همراه مادر خود به چابهار مسافرت کرده بودند که توسط افراد مسلح ناشناس کشته شدند. قابل ذکر است طبق گزارش سالانه حال وش در سال ۱۴۰۱، ۱۶۷شهروند بلوچ بر اثر شلیک مستقیم و بی ضابطه نیروهای نظامی و ۷۶شهروند توسط افراد مسلح ناشناس که اکثرا سلاح های آنان با مجوز دستگاه های امنیتی هست و خودشان وابسته به این دستگاه هاینظامی هستند جان خود را از دست داده اند.