چهارشنبه , مارس 29 2023

بازداشت دو شهروند بلوچ از جمله یک کودک توسط ماموران لباس شخصی در زاهدان

به گزارش حال وش/ روز گذشته ۲۰ آبان ۱۴۰۱، دو شهروند بلوچ جمله یک کودک زیر ۱۸ سال توسط ماموران لباس شخصی در زاهدان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

هویت این دو شهروند بلوچ«بلال نارویی» ۲۳ ساله و «سهیل نارویی» ۱۶ ساله اهل زاهدان توسط حال وش احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع«این دو شهروند بعد از نماز جمعه در خیابان دانشگاه زاهدان با خودرو در حال حرکت بودند که توسط ماموران لباس شخصی بدون دلیل بازداشت شده اند.

از محل نگهداری و وضعیت این شهروندان تا لحظه تنظیم گزارش اطلاعی در دست نیست.

قابل ذکر است بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان بدون دلیل و بر خلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری از آنان اطلاعی در دست نیست.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن دو برادر جوان در چابهار توسط افراد مسلح ناشناس به گزارش حال وش/ بامداد امروز ۷ فروردین ۱۴۰۲، دو برادر جوان بلوچ در مقابل چشمان مادرشان به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناسدر چابهار کشته شدند. هویت این دو برادر جوان زیر ۳۰ سال با فامیلی «بامری» فرزندان عبدالنصیر بامری اهل دلگان احراز شده اند. به گفته منابع حال وش:«بامداد امروز ۷ فروردین حوالی ساعت ۳/۵ اتفاق بدی افتاد و‌ چون منزل ما هم داخل بلوار ه معلم هست به محض شنیدنصدای وحشتناک رگبار گلوله که به حدی بلند بود همه بیدار شدن و توی خیابون صدای جیغ  زن میومد حتی مسافرانی که تو پارک چادرزده بودن می دویدن به طرف حادثه که در چهارراه بلوار معلم و زیر دوربین های امنیتی اتفاق افتاد». طبق این گزارش یکی از قربانیان در دم فوت می کند و نفر دیگر در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده حان خود را از دست دادهاست  گفتنی است این دو برادر به همراه مادر خود به چابهار مسافرت کرده بودند که توسط افراد مسلح ناشناس کشته شدند. قابل ذکر است طبق گزارش سالانه حال وش در سال ۱۴۰۱، ۱۶۷شهروند بلوچ بر اثر شلیک مستقیم و بی ضابطه نیروهای نظامی و ۷۶شهروند توسط افراد مسلح ناشناس که اکثرا سلاح های آنان با مجوز دستگاه های امنیتی هست و خودشان وابسته به این دستگاه هاینظامی هستند جان خود را از دست داده اند.