یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

اعدام ۴ زندانی اهل سیستان و بلوچستان در زندان بیرجند

به گزارش حال وش/ سحرگاه چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱، حکم اعدام ۴ زندانی اهل سیستان و‌ بلوچستان از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بودند در زندان بیرجند به اجرا در آمد.

هویت این زندانیان«نوراحمد توتازهی» اهل زاهدان ، «عبدالله توتازهی(ریگی) اهل زاهدان، «محمد خوشحال» اهل زابل ، «و «خسروی(نام نامشخص)» اهل زابل، توسط حال وش احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع به حال وش:« عبدالله و نوراحمد در یک پرونده مشترک از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر در اردیبهشت ماه سال ۹۹ در بیرجند بازداشت و محمد خوشحال و خسروی در پرونده های جداگانه در سال ۹۸ بازداشت شده اند».

منبع افزود« پریشب بعد خاموشی این چهار زندانی رو بردن به سلول انفرادی دیروز صبح قبل از اجرا بهشون اجازه دادن فقط زنگ بزنن وخداحافظی بکنن باخانوادشون بعد اجراشون کردن».

گفتنی است اعدام این چهار زندانی بدون اینکه به خانواده های شان اطلاع داده شود تا برای آخرین ملاقات و دیدار حاضر بشوند صورت گرفته است.

قابل ذکر است، همزمان با اعتراضات سراسری در کشور اعدام زندانیان و بویژه شهروندان بلوچ افزایش یافته است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

مولوی عبدالحمید در خطبه های نماز جمعه: رئیس جمهور‌آگاهی ندارد آگاه بشود؛ این قضیه (کشتار نمازگزاران) از پیش تعیین شدهبوده حال وش/ مولوی عبدالحمید در خطبه های نماز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه با اشاره به سخنان ابراهیم رئیسی در سفر اخیرش در چابهارپیرامون واقعه جمعه خونین زاهدان واکنش نشان داده و اظهار داشتند «رئیس جمهور به چابهار آمده اند من عادت گلایه را ندارم ولی منیک حرف ایشان را گله مند شدم. این اولین بار بود که با صراحت صحبت کردند فرمودند که آنهایی که عابر بودند و اغتشاشی نکردند زدهشدند نباید حق شان ضایع شود من اینگونه برداشت کردم که هنوز واقعیت به رئیس جمهور گزارش داده نشده چون اینجا کسی مقصرنبود صحبت بود همیشه صحبت میکردند اتفاقی در چابهار پیش آمده و اینجا توصیه شده که عدالت بکنید و به حق رسیدگی کنید،  اعتراض حق مردم است .. این قضیه (کشتار نمازگزاران) از پیش تعین شده بوده رئیس جمهور‌آگاهی ندارد آگاه بشود که از قبل برنامهریزی شده است برای این جریان»مولوی عبدالحمید در بخشی از سخنان خود به اعدام متهمان خانه اصفهان و افزایش اعدامها در کشور اشاره کرد و گفت اعدامهایاخیر که بنام دین انجام میشوند دینی نیستند و زندانیان تحت اعترافات اجباری قرار گرفته اند.