یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

ماموران وزارت اطلاعات در یک تیراندازی مرگبار در سراوان یک دختربچه مدرسه ای را به قتل رساندند

خبرگزاری حال وش/ صبح روز گذشته یکشنبه ۱ آبانماه ۱۴۰۱، ماموران وزارت اطلاعات که سوار بر یک دستگاه خودرو پژو 405 بوده اند به سمت یک پژو دیگر در شهرک آسپیچ واقع در پنج کیلومتری شهر سراوان تیراندازی میکنند که در نتیجه این تیراندازی یک دختر بچه کلاس یوم دلستان که در حال رفتن به سمت مدرسه بوده است با اصابت گلوله به سر به قتل رسیده است.

بر اساس گزارشات یک منبع آگاه “ماموران وزارت اطلاعات در شهرک آسپیچ با مشاهده این پژو بدون هیچ هشداری به سمت آن تیراندازی میکنند که در نتیجه آن یکی از دو دختر بچه ای که با یکدیگر در حال رفتن به مدرسه بوده اند با اصابت گلوله به ناحیه سر به قتل میرسد.”

این منبع در توضیح بیشتر خود نسبت به هویت سرنشینان خودرویی که مورد هدف قرار‌گرفته است میگوید “سرنشینان این خودرو نیز دو نوجوان مدرسه ای بوده اند که در حال رفتن به مدرسه بوده اند.” به گفته این منبع ماموران وزارت اطلاعات این دو نوجوان را دستگیر کرده و با خود برده اند.

بر اساس گزارش رسیده به حال وش نام پدر این کودک “مراد” و‌ نام مادر آن “مهتی” است.

این خبر با گزارشات دریافتی به روزرسانی خواهد شد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اعدام دستکم یک زندانی بلوچ در زندان مرکزی گرمسار  به گزارش خال وش/ سحرگاه امروز ۶ خرداد ماه ۱۴۰۲، حکم اعدام دستکم یک زندانی بلوچ از بابت اتهام مواد مخدر که پیشتر به اعداممحکوم شده بود در زندان گرمسار به اجرا در آمد. هویت زندانی بلوچ «عبدالله (عبدالباسط) توتازهی»حدودا ۴۰ ساله، فرزند عبدالغفور، متاهل، دارای چهار فرزند و اهل ملک آباد از توابعشهرستان خاش و ساکن زاهدان احراز شده است.  از هویت و اتهامات سایر زندانیان که به همراه عبدالله روز چهارم خرداد جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی انتقال شده بودند تالحظه تنظیم خبر اطلاعی در دست نیست. به گفته منابع حال وش«عبدالله در سال  ۱۳۸۶ در شهر گرمسار به اتهام مرتبط بامواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. گفتنی است از تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا ۶ خرداد دستکم ۴۰ زندانی بلوچ از جمله دو زن در ۱۳ زندان کشور اعدام شده اند. لازم به ذکر است همزمان با اعتراضات سراسری در کشور اجرای احکام اعدام شهروندان بلوچ‌ افزایش چشمگیری داشته است بطوریکه از 29 مرداد ماه 1401 تا 4 خرداد 1402 دست کم 143 شهروند بلوچ در زندانهای مختلف کشور اعدام شده اند که این آمار تعدادافراد احراز هویت شده است که نگرانی فعالان و سازمانهای حقوق بشری را بدنبال داشته است.