دوشنبه , نوامبر 28 2022

تداوم بیخبری و نگرانی از وضعیت و سرنوشت ۳ شهروند بازداشتی کرد در سنندج بعد از گذشت بیش از دو ماه

به گزارش خبرگزاری حال وش/ بیخبری از وضعیت سه شهروند بازداشت شده کرد که بیش از دو ماه قبل توسط نیروهای اطلاعات سنندج در این شهر بازداشت شده اند.

هویت این سه شهروند «جمشید احمدی» متولد ۱۳۶۵ ، «افشین احمدی» متولد۱۳۶۸، و «شهرام عبادیان» متولد ۱۳۶۷، هر سه نفر متاهل دارای فرزند خردسال، اهل و ساکن سنندج احراز شده است.

یکی از نزدیکان این سه شهروند بازداشتی به حال وش گفت؛ «تاریخ۲۷ / ۵ / ۱۴۰۱، جمشید احمدی و افشین احمدی توسط ماموران اطلاعات بازداشت شدن به اتهام نامعلوم و شهرام عبادیان یک روز بعد در تاریخ ۲۸ / ۵ / ۱۴۰۱، به دلیل نامشخص که به دنبال افشین و جمشید رفته بود تا خبری از آنها بگیرد او هم جلو زندان مرکزی سنندج با ماشینش گرفتار دست اطلاعات شده و بازداشت گردیده در قورتی که هر سه نفر بیگناه هستن و جرمی مرتکب نشدن».

این منبع افزود؛«الان حدود دوماه و پنج روز هست که خانواده این سه شهروند بازداشتی بیخبر هستند و هرجا که رفتند اطلاعات ستاد خبری(۱۱۳)، اطلاعات سپاه، نیروی انتظامی و دادگاه، می گویند که ما نگرفتیم و در هیچ یک از بازداشت گاه های ایران نیستند در حالی که شاهدان عینی دیدند که اطلاعات جلوی ایشان‌ را میگیرد و با ماشینش او را بازداشت کرده و ماشین او را هم با خودشان میبرند.»

وی ادامه داد«همچنین یک روز قبل اینکه جمشید احمدی را بگیرند شب قبلش اطلاعات با ماشین دنبال آنها می افتد و خانه اش را پیدا میکند و همسایه های آنها اطلاع پیدا میکنن و به مادر جمشید خبر میدن که ماشین اطلاعات رو دیدن که دنبال پسرش هست و بهش خبر میدن که اطلاعات تا دم در آنها امده».

گفتنی است جمشید و افشین برادر هستند و شهرام داماد و همسر خواهر این دو نفر می باشد که جملگی اعضای خانواده هستند.

لازم به ذکر است، دستگاه های امنیتی جمهوری اسلامی با بازداشت خودسرانه شهروندان از جمله جوانان اهل سنت و سایر اقلیتهای تحت ستم و پاسخگو ‌نبودن‌ در برابر این اقدامات خود فشار مضاعفی را به خانواده های این شهروندان وارد کرده اند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اعدام یک زندانی بلوچ در زندان زابل

به گزارش حال وش/ سحرگاه یکشنبه ۶ آذر ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ …