سه‌شنبه , مارس 28 2023

احراز هویت سه تن از نیروهای لباس شخصی وابسته به نهادهای نظامی که در سرکوب اعتراضات چابهار دست داشتند

به گزارش خبرگزاری حال وش / احراز هویت سه تن از نیروهای نظامی لباس شخصی که مسئولیتهای سازمانی نیز دارند و در سرکوب و بازداشت معترضان از جمله زنان بلوچ در چابهار نقش فعالی داشته اند.

طبق اطلاعات رسیده به حال وش : هویت این سه نیروی لباس شخصی “علی علیجانی” عضو سپاه ومشاور فرماندار چابهار ، ” محمد هادی تهرانی مقدم ” مسئول روابط عمومی استانداری ، و ” حمید پودینه” از نیروهای امنیتی لباس شخصی احراز شده است .

این سه نیروی لباس شخصی در” ۵ مهرماه ۱۴۰۱ ” با لباس مبدل بلوچی و چفیه با چند دستگاه موتور سیکلت در مقابل بانک ایران زمین در خیابان اصلی چابهار به سمت معترضان تیراندازی مستقیم کردند.

علاوه بر این، این سه نیروی لباس شخصی به همراه دیگر همران خود با خودروهای تویوتا هایلوکس و با آرم شبکه بهداشت در سطح شهر چابهار تردد و اقدام به شناسائی و بازداشت شهروندان می کنند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن دو برادر جوان در چابهار توسط افراد مسلح ناشناس به گزارش حال وش/ بامداد امروز ۷ فروردین ۱۴۰۲، دو برادر جوان بلوچ در مقابل چشمان مادرشان به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناسدر چابهار کشته شدند. هویت این دو برادر جوان زیر ۳۰ سال با فامیلی «بامری» فرزندان عبدالنصیر بامری اهل دلگان احراز شده اند. به گفته منابع حال وش:«بامداد امروز ۷ فروردین حوالی ساعت ۳/۵ اتفاق بدی افتاد و‌ چون منزل ما هم داخل بلوار ه معلم هست به محض شنیدنصدای وحشتناک رگبار گلوله که به حدی بلند بود همه بیدار شدن و توی خیابون صدای جیغ  زن میومد حتی مسافرانی که تو پارک چادرزده بودن می دویدن به طرف حادثه که در چهارراه بلوار معلم و زیر دوربین های امنیتی اتفاق افتاد». طبق این گزارش یکی از قربانیان در دم فوت می کند و نفر دیگر در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده حان خود را از دست دادهاست  گفتنی است این دو برادر به همراه مادر خود به چابهار مسافرت کرده بودند که توسط افراد مسلح ناشناس کشته شدند. قابل ذکر است طبق گزارش سالانه حال وش در سال ۱۴۰۱، ۱۶۷شهروند بلوچ بر اثر شلیک مستقیم و بی ضابطه نیروهای نظامی و ۷۶شهروند توسط افراد مسلح ناشناس که اکثرا سلاح های آنان با مجوز دستگاه های امنیتی هست و خودشان وابسته به این دستگاه هاینظامی هستند جان خود را از دست داده اند.