یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

سخنرانی کوبنده و محکم مولوی عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت شهرستان راسک در حمایت از دختر پانزده ساله بلوچ

به گزارش خبرگزاری حال وش/ روز جمعه ١۵ مهر ماه ١۴٠١، مولوی عبدالغفار نقشبندی ،امام جمعه موقت شهرستان راسک طی مراسم نماز جمعه گفت: “سوگند یاد میکنم که در بیان قضیه دختر عفیفه دشتیاری (چابهاری) بنده هیچ هدف و غرضی جز دفاع از عفت خواهر مظلوم خود نداشته و در این راه تمامی خطرات را به جان می‌خرم و این جان ناقابل را فدای یک قطره خون، از خون های پاک شهدای زاهدانی خواهم کرد.

امام جمعه موقت مسجد جامع قاسمی راسک در خصوص فاجعه جمعه سیاه در شهر زاهدان گفت: ٨ مهر ماه ١۴٠١ یکی از روزهای تاریک بود که در تاریخ سیستان و بلوچستان به ثبت رسید. قریب به یک ماه هست که از جای جای مملکت صدای التهابات و اعتراضات بگوش میرسد. مردم از سوءمدیریت‌ها، گرانی‌ها، فشار و تبعیضات، فساد و اختلاسها و از سوء برخوردها، ناراضی هستند و به شیوه های گوناگون فریاد درد خود را بلند می‌کنند.

وی ادامه داد: مولوی عبدالحمید در خطبه هفته گذشته (٨ مهر ماه ١۴٠١) اشاره‌ای کرد به هتک حرمت آن مامور پلیس (ابراهیم کوچکزایی) به دختر مظلوم و عفیفه و خردسال دشتیاری و از مسئولین خواستار شفاف سازی در این موضوع و به سرانجام رساندن هر چه سریعتر آن شد.

این یک خواسته منطقی و کاملا بجا بود و این دغدغه عموم اهل سنت است و خواستار مجازات این فرد هستند.

مولوی نقشبندی گفت: تیراندازی های نیروهای امنیتی و نظامی در کمتر از یک ساعت صدها کشته و زخمی را در مصلای زاهدان بجا می‌گذارند و این فاجعه خونین را رغم می‌زنند.

مولوی عبدالغفار در ادامه راجع به بعضی از دسیسه ها اظهار داشت: طبق شنیده ها دست‌های پشت پرده ای در فضای مجازی علیه این حقیر فضا سازی می‌کنند که بنده را به گروه های ضد انقلاب معاند و وهابیت تند رو منسوب تا از این طریق بنده را به چالش کشیده و برای من پرونده سازی بکنند. ای مردم؛ من در پیشگاه شما و در محضر خداوند بر روی منبر و در روز جمعه سوگند یاد میکنم که، در بیان قضیه دختر عفیفه دشتیاری بنده هیچ هدف و غرضی جز دفاع از عفت خواهر مظلوم خود نداشته و در این راه تمامی خطرات را به جان می‌خرم.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

مولوی عبدالحمید: کجای دنیا وکیل را احضار و زندانی می کنند وکیل کارش دفاع از حقوق مردم است/ چرا صدای نمایندگان مجلسبرای اعدامها بلند نمی شود؟ حال وش/ مولوی عبدالحمید، در خطبه های خود ضمن انتقاد از احضار وکلای دادگستری گفت: «کجای دنیا وکیل را احضار و زندانیمیکنند. وکیل کارش دفاع از حقوق مردم است. وقتی وکیل را به زندان می اندازید چه کسی جرات میکند از مردم دفاع کند.» امام جمعه زاهدان همچنین درخصوص افزایش شمار اعدام شدگان بیان کرد: «این اعدام های زیاد برای کشور و برای همه ما ضرراست. چرا صدای نمایندگان مجلس بلند نمیشود؟ وقتی وکیل را به زندان میاندازید چه کسی جرات میکند از مردم دفاع کند.» از روزهای آغازین اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ تاکنون، تعداد پر شماری از وکلای دادگستری با برخوردهای قضائی متعددی مواجه شدهاند عادل مقدس، عضو هیات مدیره کانون وکلای بوشهر شمار وکلای احضار شده را بیش از ۱۰۰ نفر عنوان کرد. مولوی عبدالحمید همچنین از عملکرد نمایندگان مجلس ایران بشدت انتقاد کرد و گفت که مجلس باید خانه ملت باشد و وظیفه اش نظارتبر عملکرد حاکمیت و دولتها و نظارت بر اجرای قانون اساسی است و مجلس باید محل تفکرهای مختلف و‌همه اقوام و صاحب نظرهاباشد و افزود نماینده باید مستقل و آزاد باشد و بر اجرای عدالت و حقوق مردم نظارت کنند.» ایشان با اشاره به اعدامهای اخیر از سکوت نمایندگان مجلس انتقاد کرد و گفت: این اعدامهای زیاد برای کشور و برای همه ما ضرر.است چرا صدای نمایندگان مجلس بلند نمی شود؟ وظیفه نمایندگان مجلس این است که بررسی کنند که در بازداشتگاهها چه میگذرد وافزود: صدای موثری از مجلس بلند نمیشود.» مولوی عبدالحمید در ادامه به اعتراضات معلمان بازنشستگان و کارگران و کارمندان اشاره کرد و گفت مردم آرامش خود را از دستدادند؛ هر روز اعتراض است آنچه در ایران میگویند شایسته سالاری دینی» وجود ندارد و فقط کسانی که به حاکمیت وفادار باشند وبرای حاکمیت کار کنند فقط فرصت داده میشود.