دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

کشته شدن یک کودک دو ساله در اعتراضات زاهدان توسط شلیک مستقیم نیروهای نظامی

به گزارش خبرگزاری حال وش/ در پی اعتراضات مردم و فاجعه جمعه خونین در زاهدان یک کودک دوساله با شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مقابل منزل کشته شد.

طبق اطلاعات رسیده به حال وش: هویت این کودک دو ساله‌ با فامیلی «میرشکار» (نام نامشخص) می باشد.

این کودک شامگاه یکشنبه ۱۱ مهرماه در مقابل منزل خود واقع در بلوار جام جم زاهدان با شلیک مستقیم به ناحیه توسط نیروی نظامی کشته شده است.

قابل ذکر است تا لحظه تنظیم این گزارش با احتساب این کودک دو ساله دست کم ۹ کودک در اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی در شهر زاهدان کشتت شده اند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

بازداشت یک شهروند بلوچ توسط نیروهای لباسی شخصی در زاهدان  به گزارش حال وش/ یک شهروند بلوچ روز ۴ بهمن ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای لباس شخصی در زاهدان پس از ضرب و‌شتم شدید،بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. هویت این شهروند بلوچ «فاروق هاشمزهی» ۲۷ ساله فرزند بنیاد اهل زاهدان احراز شده است. به گفته منابع حال وش:«فاروق روز سه شنبه ۴ بهمن در خیابان خیام توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شده است که تاکنون باوجود پیکیریهای خانواده از وضعیت وی اطلاعی نیست». بنا به گفته شهروندان زاهدانی، طی روزهای اخیر تعداد زیادی از جوانان بلوچ در مناطق مختلف شهر زاهدان توسط نیروهای نظامی ولباس شخصی با خشونت تمام بازداشت شده اند که تا لحظه تنظیم گزارش هیچ اطلاعی از وضعیت شان در دسرس نیست. قابل ذکر است بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان و از جمله کودکان زیر ۱۸سال بدون دلیل و برخلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری اطلاعی در دست نیست.