دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

ویدئویی دیگر از کشتار مردم توسط جمھوری اسلامی در جمعه سیاه زاهدان

هشدار: مشاهده این ویدئو برای همه مناسب نیست.

خبرگزاری حال وش/ ویدئویی از روز جمعه ۸ مهر ماه ١۴٠١، که نشان می دهد چگونه مردم بی دفاع زاهدان توسط نظامیان جمهوری اسلامی ایران به خاک و خون کشیده شدند.

نیروهای امنیتی پس از به رگبار بستن معترضان، در تداوم جنایت خود به آمبولانس ها و کادر پزشکی اجازه خدمات‌رسانی به مجروحین نداده و همین امر باعث شد تا آمار کشته شدگان بالا برود.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

بازداشت یک شهروند بلوچ توسط نیروهای لباسی شخصی در زاهدان  به گزارش حال وش/ یک شهروند بلوچ روز ۴ بهمن ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای لباس شخصی در زاهدان پس از ضرب و‌شتم شدید،بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. هویت این شهروند بلوچ «فاروق هاشمزهی» ۲۷ ساله فرزند بنیاد اهل زاهدان احراز شده است. به گفته منابع حال وش:«فاروق روز سه شنبه ۴ بهمن در خیابان خیام توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شده است که تاکنون باوجود پیکیریهای خانواده از وضعیت وی اطلاعی نیست». بنا به گفته شهروندان زاهدانی، طی روزهای اخیر تعداد زیادی از جوانان بلوچ در مناطق مختلف شهر زاهدان توسط نیروهای نظامی ولباس شخصی با خشونت تمام بازداشت شده اند که تا لحظه تنظیم گزارش هیچ اطلاعی از وضعیت شان در دسرس نیست. قابل ذکر است بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان و از جمله کودکان زیر ۱۸سال بدون دلیل و برخلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری اطلاعی در دست نیست.