چهارشنبه , مارس 29 2023

گروگان گرفتن سه نفر از بستگان قربانی تجاوز چابهار، توسط عوامل نیروی های امنیتی جهت تکذبیه و اخذ رضایت برای فرمانده متجاوز نیروی انتظامی چابهار

به گزارش خبرگزاری حال وش/ در آخرین اقدامات نیروهای نظامی و امنیتی و عوامل محلی وابسته به این ارگانها، سه تن از بستگان دختر چابهاری قربانی تجاوز را، به گروگان گرفته اند تا بتوانند از این طریق خانواده قربانی را مجبور به تکذیب موضوع تجاوز در محافل عمومی و دادن رضایت برای سرهنگ ابراهیم کوچکزایی فرمانده انتظامی چابهار نمایند.

از این سه نفر یک تن با هویت «س. ب»که در تاریخ ۳۰ شهریور حوالی ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهر توسط عوامل محلی وابسته به ارگانهای امنیتی به گروگان گرفته شده بود یک روز بعد آزاد شده و دو تن دیگر تا لحظه تنظیم گزارش آزاد نشده اند.

لازم به ذکر است با وجود این گروگان گیریها و‌ فشارهای شدید از طرف نهادهای نظامی و امنیتی مختلف، خانواده قربانی همچنان حاضر به صدور تکذبیه نیست.

حال وش به اطلاعاتی دست یافته است که قرار است دادگاهی برای رسیدگی به موضوع تجاوز سرهنگ کوچکزایی در دادسرای نظامی زاهدان در تاریخ ۹ مهرماه ۱۴۰۱، برگزار شود.

همچنین اطلاعات رسیده به حال وش حاکیست دادسرای نظام زاهدان به خانواده قربانی گفته است

اگر ارگانهای نظامی دیگر، شما را احضار کردند به احضاریه آنان هیچ اعتنایی نورزید.

قابل ذکر است؛ یک دختر ۱۵ ساله ساکن یکی از روستاهای چابهار در روز دهم شهریورماه، در حین بازجویی توسط سرهنگ ابراهیم کوچکزایی فرمانده نیروی انتظامی چابهار مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن دو برادر جوان در چابهار توسط افراد مسلح ناشناس به گزارش حال وش/ بامداد امروز ۷ فروردین ۱۴۰۲، دو برادر جوان بلوچ در مقابل چشمان مادرشان به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناسدر چابهار کشته شدند. هویت این دو برادر جوان زیر ۳۰ سال با فامیلی «بامری» فرزندان عبدالنصیر بامری اهل دلگان احراز شده اند. به گفته منابع حال وش:«بامداد امروز ۷ فروردین حوالی ساعت ۳/۵ اتفاق بدی افتاد و‌ چون منزل ما هم داخل بلوار ه معلم هست به محض شنیدنصدای وحشتناک رگبار گلوله که به حدی بلند بود همه بیدار شدن و توی خیابون صدای جیغ  زن میومد حتی مسافرانی که تو پارک چادرزده بودن می دویدن به طرف حادثه که در چهارراه بلوار معلم و زیر دوربین های امنیتی اتفاق افتاد». طبق این گزارش یکی از قربانیان در دم فوت می کند و نفر دیگر در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده حان خود را از دست دادهاست  گفتنی است این دو برادر به همراه مادر خود به چابهار مسافرت کرده بودند که توسط افراد مسلح ناشناس کشته شدند. قابل ذکر است طبق گزارش سالانه حال وش در سال ۱۴۰۱، ۱۶۷شهروند بلوچ بر اثر شلیک مستقیم و بی ضابطه نیروهای نظامی و ۷۶شهروند توسط افراد مسلح ناشناس که اکثرا سلاح های آنان با مجوز دستگاه های امنیتی هست و خودشان وابسته به این دستگاه هاینظامی هستند جان خود را از دست داده اند.