چهارشنبه , فوریه 8 2023
خبر فوری

گروگان گرفتن سه نفر از بستگان قربانی تجاوز چابهار، توسط عوامل نیروی های امنیتی جهت تکذبیه و اخذ رضایت برای فرمانده متجاوز نیروی انتظامی چابهار

به گزارش خبرگزاری حال وش/ در آخرین اقدامات نیروهای نظامی و امنیتی و عوامل محلی وابسته به این ارگانها، سه تن از بستگان دختر چابهاری قربانی تجاوز را، به گروگان گرفته اند تا بتوانند از این طریق خانواده قربانی را مجبور به تکذیب موضوع تجاوز در محافل عمومی و دادن رضایت برای سرهنگ ابراهیم کوچکزایی فرمانده انتظامی چابهار نمایند.

از این سه نفر یک تن با هویت «س. ب»که در تاریخ ۳۰ شهریور حوالی ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهر توسط عوامل محلی وابسته به ارگانهای امنیتی به گروگان گرفته شده بود یک روز بعد آزاد شده و دو تن دیگر تا لحظه تنظیم گزارش آزاد نشده اند.

لازم به ذکر است با وجود این گروگان گیریها و‌ فشارهای شدید از طرف نهادهای نظامی و امنیتی مختلف، خانواده قربانی همچنان حاضر به صدور تکذبیه نیست.

حال وش به اطلاعاتی دست یافته است که قرار است دادگاهی برای رسیدگی به موضوع تجاوز سرهنگ کوچکزایی در دادسرای نظامی زاهدان در تاریخ ۹ مهرماه ۱۴۰۱، برگزار شود.

همچنین اطلاعات رسیده به حال وش حاکیست دادسرای نظام زاهدان به خانواده قربانی گفته است

اگر ارگانهای نظامی دیگر، شما را احضار کردند به احضاریه آنان هیچ اعتنایی نورزید.

قابل ذکر است؛ یک دختر ۱۵ ساله ساکن یکی از روستاهای چابهار در روز دهم شهریورماه، در حین بازجویی توسط سرهنگ ابراهیم کوچکزایی فرمانده نیروی انتظامی چابهار مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

بازداشت دو شهروند بلوچ توسط نیروهای اطلاعات و اطلاعات سپاه در شهرستان تفتان  به گزارش حال وش/ دو شهروند بلوچ ‌در تاریخ ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۱، با یورش نیروهای اطلاعات و اطلاعات سپاه به روستای گروک ازتوابع شهرستان تفتان بازداشت شدند. هویت یکی از بازداشتیان«محمد عمر ریگی» متولد ۱۳۷۶ ساکن روستای گروک از توابع شهرستان تفتان احراز شده و از هویت فرددیگر تا لحظه تنظیم گزارش اطلاعی در دسترس نیست. بنا به گفته منابع حال وش:«محمد عمر یک جوان فعال بوده که علاوه بر شغل کشاورزی فعالیت های زیادی جهت اصلاح جوانان روستایخود‌ داشته است، نامبرده روز پنج شنبه ۱۳ بهمن هفته گذشته بیش از ۲۷ خودرو از نیروهای وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و یورش بهروستای گروک و منزلشان وی را بازداشت شده و هم اکنون تحت شکنجه و اعتراف اجباری از سوی دستگاه های امنیتی قرار دارد». بنا به گفته شهروندان زاهدانی به گزارشگر حال وش، طی روزهای اخیر تعداد زیادی از جوانان بلوچ در مناطق مختلف شهر زاهدانتوسط نیروهای نظامی و لباس شخصی با خشونت تمام بازداشت شده اند که تا لحظه تنظیم گزارش هیچ اطلاعی از وضعیت شان دردسرس نیست. قابل ذکر است بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان و از جمله کودکان زیر ۱۸سال بدون دلیل و برخلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری اطلاعی در دست نیست.