یکشنبه , اکتبر 2 2022
خبر فوری

افزایش فشار به فعالین بلوچ و عدم پاسخگویی مسئولین به موضوع تجاوز به دختر چابهاری

پس از گذشت ۳ روز از انتشار خبر تجاوز به دختر ۱۵ ساله چابهاری نه تنها مسئولین هیچ گونه پاسخی به افکار عمومی و خانواده قربانی نداده اند، بلکه شاهد افزایش فشار بر فعالین بلوچی که خواستار پاسخگویی پیرامون این موضوع می باشند، هستیم.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ با گذشت ۳ روز از انتشار اولین خبر درباره تجاوز به دختر ۱۵ ساله ساکن یکی از روستاهای چابهار توسط سرهنگ ابراهیم کوچکزایی فرمانده نیروی انتظامی، تا کنون مقامات قضایی و انتظامی چابهار نه تنها پاسخ درستی به افکار عمومی نداده اند، بلکه با تماس تلفنی اقدام به تهدید به پرونده سازی و بازداشت فعالین بلوچ که خواستار بررسی و اجرای عدالت در این مورد هستند، نموده اند.

مجموعه حال وش به اطلاعاتی دست یافته است، که نمایندگان بلوچ استان، روحانیون، معتمدین و متنفذین منطقه از وقوع و صحت این جنایت مطلع شده اند اما بنا بر اعمال فشار نیروی انتظامی بر تعدادی از این افراد از اقشار مذکور تا این لحظه نامبردگان سکوت اختیار کرده اند.

به باور اکثر فعالین بلوچ این سکوت نمایندگاه استان، روحانیون، معتمدین و متنفذین سبب شده که دست نیروی انتظامی برای کتمان این جنایت و تهدید فعالینی که خواستار رسیدگی به این موضوع و اجرای عدالت هستند بازتر شود.

قابل ذکر است یک دختر ۱۵ ساله ساکن یکی از روستاهای چابهار در روز دهم شهریورماه در حین بازجویی توسط سرهنگ ابراهیم کوچکزایی فرمانده نیروی انتظامی چابهار مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

گزارشات واصله از درگیریهای شدید بین نیروهای نظامی با مردم در زاهدان و منطقه قطارخنجک اطراف زاهدان حکایت دارد.

فوری/ به گزارش خبرگزاری حال‌وش/ ساعاتی قبل درگیری و تیراندازی شدید نیروهای نظامی در مناطق …