یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

نجات یک زندانی محکوم به قصاص از اعدام در شهرستان قلعه گنج

یک زندانی محکوم به قصاص با رضایت و بخشش اولیای دم از اعدام نجات یافت.

به گزارش خبرگزاری حال وش / امروز ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۱، یک زندانی محکوم به اعدام ( قصاص) از بابت اتهام قتل عمد که پیشتر به اعدام محکوو شده بود با رضایت شاکی از چوبه دار در زندان منوجان نجات پیدا کرد.

طبق گفته صابر ملایی رئیس دادگستری شهرستان قلعه گنج در گفتگوبا رسانه های داخلی: «به دنبال مصوبات کارگروه استانی پیگیری صلح در پرونده‌های قتل و با میانجی گری مقامات قضایی، اعضای شعبه صلحی شورای حل اختلاف مستقر در زندان منوجان و سران طوایف یک محکوم به قصاص از چوبه دار نجات یافت».

از هویت این زندانی تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی در دسترس نیست.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اعدام دستکم یک زندانی بلوچ در زندان مرکزی گرمسار  به گزارش خال وش/ سحرگاه امروز ۶ خرداد ماه ۱۴۰۲، حکم اعدام دستکم یک زندانی بلوچ از بابت اتهام مواد مخدر که پیشتر به اعداممحکوم شده بود در زندان گرمسار به اجرا در آمد. هویت زندانی بلوچ «عبدالله (عبدالباسط) توتازهی»حدودا ۴۰ ساله، فرزند عبدالغفور، متاهل، دارای چهار فرزند و اهل ملک آباد از توابعشهرستان خاش و ساکن زاهدان احراز شده است.  از هویت و اتهامات سایر زندانیان که به همراه عبدالله روز چهارم خرداد جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی انتقال شده بودند تالحظه تنظیم خبر اطلاعی در دست نیست. به گفته منابع حال وش«عبدالله در سال  ۱۳۸۶ در شهر گرمسار به اتهام مرتبط بامواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. گفتنی است از تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا ۶ خرداد دستکم ۴۰ زندانی بلوچ از جمله دو زن در ۱۳ زندان کشور اعدام شده اند. لازم به ذکر است همزمان با اعتراضات سراسری در کشور اجرای احکام اعدام شهروندان بلوچ‌ افزایش چشمگیری داشته است بطوریکه از 29 مرداد ماه 1401 تا 4 خرداد 1402 دست کم 143 شهروند بلوچ در زندانهای مختلف کشور اعدام شده اند که این آمار تعدادافراد احراز هویت شده است که نگرانی فعالان و سازمانهای حقوق بشری را بدنبال داشته است.