دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

کشف جنازه مفتی آصف سارانی استاد دارالعوم مکی در اطراف زاهدان

جنازه مفتی آصف سارانی استاد دارالعوم مسجد مکی زاهدان پس از سه روز مفقودی در اطراف این شهر کشف شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۱۶ شهریور ماه ۱۴۰۱، جنازه مفتی آصف سارانی از اساتید مدرسه دارالعلوم مکی زاهدان بعد از سه روز مفقودی در اطراف زاهدان کشف شد.

طبق این گزارش، مفتی آصف از ظهر روز دوشنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۴۰۱، به طور ناگهانی مفقود شده بود که بعد از سه روز عصر امروز جنازه وی در سیل بندی در اطراف شهر زاهدان کشف شد.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت؛ مفتی سارانی پیشتر در یکی از روستاهای زابل مدرسه دینی داشته که به علت تهدیدهای نیروهای امنیتی به زاهدان نقل مکان کرده بود که در روز دوشنبه در حالی که از اداره فنی و حرفه ای زاهدان به سمت منزلش در حرکت بوده مفقود شده بود.

گفتنی است مفتی آصف سارانی فرزند عبدالله، فارغ التحصیل و از اساتید دارالتربیه دارالعلوم‌ مکی زاهدان بوده که به دلایل نامعلومی به قتل رسیده است.

از هویت قاتل و یا قاتلان و انگیزه آنان از قتل این روحانی اهل سنت تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته و زخمی شدن ۴ شهروند در پی برخورد سه دستگاه خودروی سوختبر با تریلر در ايرانشهر  به گزارش حال وش/ صبح امروز شنبه ١ بهمن ماه ۱۴۰۱، برخورد سه دستگاه خودروی سوختبر و یک دستگاه تریلر در ایرانشهر منجر بهکشته شدن دو راننده سوختبر، راننده تریلی و مجروح شدن یک سوختبر دیگر شد.  بر اساس این گزارش این حادثه حوالی ساعت ٨ صبح امروز در محور ايرانشهر_نیکشهر، حدفاصل روستای هوراپ رخ داده که چهاردستگاه خودرو پس از برخورد دچار حریق شده و سه نفر در آتش سوخته و یک نفر از دیگر از سوختبران نیز به شدت مجروح شده است. از هویت جان باختگان این حادثه تا لحظه تنظیم گزارش اطلاعی در دست نیست.  فقدان فرصتهای شغلی در سیستان و بلوچستان،سبب شده تا سوختبری به تنها راه درآمد ناچیز و امرار معاش شهروندان بلوچ  تبدیلشود که از سر ناچاری و بیکاری به این شغل کاذب و پر خطر روی می آورند که بعضا توسط ارگانهای نظامی هدف مسقیم تیراندازیقرار گرفته و یا در حوادث جاده ای  زنده زنده در آتس می سوزند و‌جان شان را از دست می دهند.