دوشنبه , نوامبر 28 2022

اجرای حکم اعدام ۷ زندانی در زندان میناب

حکم اعدام هفت زندانی از بابت اتهامات‌ مرتبط با (مواد مخدر) در زندان میناب به اجرا در آمد

به گزارش خبرگزاری حال وش/ سحرگاه امروز ۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام ۷ زندانی از جمله چهار زندانی بلوچ از بابت اتهامات مرتبط با (مواد مخدر) ‌ که پیشتر به اعدام محکوم شده بودند در زندان میناب به اجرا در آمد

طبق این گزارش هویت این زندانیان ۱_« عبدالخالق نارویی اهل زاهدان و ساکن گرگان» متاهل و دارای فرزند٫ در سال ۹۸ بازداشت. ۲_« سلیمان نارویی » ۴۶ ساله متاهل دارای فرزند اهل زاهدان و ساکن مازندران»، مرداد ماه سال ۹۹ بازداشت شده است. ۳_« عبدالغفور بهادرزاده ریگی» ۳۶ ساله متاهل دارای همسر و پنج فرزند و اهل و ساکن روستای گزگراغ از توابع شهرستان تفتان، در بهمن ماه سال ۹۷ بازداشت شده است،۴_«عباس نوبخت» متاهل و دارای فرزند اهل شهر رمشک از توابع شهرستان قلعه گنج،بازشت سال ۹۸،

۵_«محمد زبیری » متاهل دارای دو همسر و فرزند اهل و ساکن روستای باغملک از توابع میناب، بازداشت سال ۹۸، ۶_«محمد کاظمی» اهل و ساکن جهرم، بازداشت سال ۹۸، و ۷_«محمد رضا هدایتی» متاهل دارای دو فرزند، اهل و ساکن مشهد، شغل معلم، بازداشت سال ۹۸، توسط حال وش احراز شده است.

بنا به‌گفته یک منبع مطلع؛ این هفت زندانی که از بابت اتهامات مرتبط با (مواد مخدر) به اعدام محکوم شده بودند روز یکشنبه ۱۳ شهریورماه، به سلول انفرادی زندان میناب جهت اجرای حکم اعدام انتقال شده اند.

منبع افزود؛ همه این هفت زندانی در شهرستان میناب با اتهامات مواد مخدر در پرونده های جداگانه بازداشت شده و از دادگاه انقلاب میناب با ریاست قاضی« حسن نیک طبع» به اعدام محکوم شده اند.

۱۴۰۱، گزارش عفو بین الملل مورخ ۴ مردادماه حداقل ۶۵ نفر، یعنی (۲۶ درصد) از اعدام‌شدگان سال ۲۰۲۲ متعلق به اقلیت تحت ستم بلوچ بوده‌اند، اقلیتی که حدود ۵ درصد از جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند. بیش از نیمی از آن‌ها (۳۸ نفر) به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر اعدام شده‌اند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

احراز هویت یکی دیگر از زندانیان اعدام شده در زندان مرکزی زاهدان

به گزارش حال وش/ سحرگاه امروز یکشنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ …