چهارشنبه , مارس 29 2023

اجرای حکم اعدام ۴ زندانی در زندانهای قم و اراک و شیراز

حکم اعدام ۴ زندانی از بابت اتهامات قتل و‌ مواد مخدر در زندانهای قم، اراک و شیراز به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ روز گذشته ۱۰ شهریور ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی از بابت اتهام قتل که پیشتر به اعدام محکوم شده بود در زندان لنگرود قم به اجرا در آمد.

طبق این گزارش هویت یکی از زندانیان که با اتهام قتل بوده «حمید قره لر»۲۹ ساله، فرزند سعید اهل همدان و ساکن قم احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع، حمید در سال ۹۸ از بابت اتهام قتل در قم بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

منبع افزود، حمید در اختلاف با یک شخص که روی صورت و بدن وی اسید پاشیده بود در سال ۹۸ او را به قتل رسانده بود وحکم اعدام وی اجرا گردید.

لازم به ذکر است در تاریخ ۲۵ مردادماه ۲۴۰۱، برادر حمید با نام علی قره لر در زندان قم اعدام شد که حمید در یک ویدیویی از داخل زندان گفت که هر روز چند نفر برای اعدام می برند.

همچنین، روز چهارشنبه ۹ شهریورماه ۱۴۰۱، یک زندانی با نام « محمد حسین کهراری » ۲۷ ساله، اهل هرسین کرمانشاه، از بابت اتهام مواد مخدر در زندان اراک اعدام شد.

به گفته یک منبع مطلع، کهراری اوایل سال ۹۹ با اتهام مواد در اراک بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

از سوی دیگر بنا به گزارش سازمان حقوق بشر ایران؛ همزمان با اجرای حکم اعدام حمید قره لر یک زندانی دیگر با نام « محمد خسروی» حدودا ۳۰ ساله در زندان قم با اتهام مواد مخدر در زندان قم اعدتم شده است.

در گزارش حقوق بشر ایران آمده، سحرگاه روز چهارشنبه ۹ شهریور حکم اعدام یک زندانی بنام «عارف ملکی» ۲۹ ساله با اتهام قتل در زندان شیراز اجرا شد. این زندانی حدود سه سال پیش بازداشت و از همان زمان در زندان بسر می برد.

اعدام این زندانیان تا لحظه تنظیم این گزارش از سوی رسانه های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

گزارش سالانه حال وش پیرامون شهروندان بلوچی که در طول سال 1401 کشته شده یا جان باخته اند


فایل پی دی اف گزارش سالانه حال وش در مورد مرگ یا کشته شدن شهروندان …