جمعه , دسامبر 2 2022

یک شهروند بلوچ که از چند ماه قبل توسط اطلاعات سپاه در سیستان و بلوچستان بازداشت شده است احراز هویت شد

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، یک شهروند بلوچ که از چند ماه قبل توسط اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان در شهرستان خاش بازداشت شده بود احراز هویت شد.

طبق این‌گزارش هویت این شهروند بازداشت شده « عبدالله اسماعیلزهی شه بخش» معروف به (عبدی) ۳۵ ساله، متاهل و دارای فرزند، و اهل و ساکن بخش کورین از توابع زاهدان احراز شده است.

بنا به گفته یک منبع مطلع، عبدالله در اوایل اسفندماه ۱۴۰۰، در حالی که از سراوان به سمت کورین در حال حرکت بود در میانه مسیر و در شهر خاش توسط نیروهای امنیتی سپاه بازداشت و مدت ۳ ماه در بازداشتگاه این نهاد امنیتی تحت شکنجه و بازجویی قرار داشته و پس از آن به زندان زاهدان انتقال شده است.

منبع افزود، عبدالله هیچ گونه جرمی مرتکب نشده و شغل وی کشاوزی و دامداری بوده و گاها در قبال مبلغی ناچیز جهت کمک هزینه و تامین معاش خانواده خود راننده یک خودروی سوختبر بوده که اقدام به جابجایی سوخت می نموده است.

منبع تصریح کرد، روز یکشنبه ۶ شهریور ماه، عبدالله به همراه ابراهیم شه بخش دیگر شهروند بازداشتی از زندان زاهدان و مازیار شه بخش نوجوان ۱۶ ساله بازداشتی از کانون اصلاح و تربیت که مدتهاست در بلاتکلیفی و بازداشت به سر می برند به بازداشتگاه نیروهای امنیتی سپاه در زاهدان انتقال شده اند.

اتهامات مطروحه علیه این سه شهروند بلوچ تا کنون مشخص نشده اما هر سه این شهروندان با غلام شه بخش که در ۱۱ دیماه ۱۴۰۰، در طی یک درگیری ینگین با نیروهای سپاه در کورین کشته شد خویشاندی و نسبت خانوادگی نزدیک دارند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن یک روحانی بلوچ با تیراندازی افراد مسلح در مهرستان

به گزارش حال وش/ شامگاه امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۱، امام جمعه روستای کوران و مدرس …