جمعه , دسامبر 2 2022

کشته شدن دو شهروند بلوچ توسط نیروهای سپاه در اطراف بزمان

در اثر تیراندازی مستقیم نیروهای سپاه در محدوده روستای چاه کمال آبگرم بزمان دو شهروند بلوچ کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۸ شهریورماه ۱۴۰۱، در اثر تیراندازی مستقیم نیروهای سپاه جبر آباد دلگان در محدوده چاه کمال آبگرم بزمان و نزدیک معدن دو نفر از عشایر آن منطقه کشته شدند.

طبق این گزارش؛ هویت این دو شهروند«محسن شهلیبر» فرزند نبی بخش، ۲۲ ساله ساکن بزمان، و «عبدالغفور شهلیبر»فرزند ابراهیم ۲۵ ساله متاهل و دارای دو فرزند ساکن بزمان احراز شده است.

بنا به گفته یک منبع مطلع، از آنجایی که محسن و عبدالغفور عشایر هستند، در منطقه آبگرم چاه کمال بزمان و نزدیک زمین های معدن به دنبال دامها و شترهای شان رفته بودند که توسط نیروهای پایگاه جبرآباد سپاه دلگان با فرماندهی (بهادر عیسی ایی) مورد هدف مستقیم گلوله قرار گرفته و‌کشته شده اند.

منبع ادامه داد، نیروهای نظامی سپاه با لباس مبدل و خودروی شخصی بدون اخطار و ایست قبلی به این دو شهر‌وند که با موتور سیکلت بودند شلیک کردند و سپس جسد آنان را به پایگاه سپاه تحویل داده اند.

منبع افزود؛ پیشتر و در سال ۹۹ یک شهروند با نام «محمد شهلیبر»فرزند رسول توسط نیروهای سپاه جبرآباد دلگان به قتل رسیده است.

لازم به ذکر است، تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان سالانه شهروندان زیادی را به کام مرگ کشانده است به طوری که طبق گزارش خبرگزاری حقوق بشری حال وش، از اوایل سال ۲۰۲۲ تاکنون دستکم ۷۰ شهروند بلوچ با شلیک مستقیم ارگانهای نظامی و یا افراد وابسته به این نهادها جان شان را از دست داده اند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن یک روحانی بلوچ با تیراندازی افراد مسلح در مهرستان

به گزارش حال وش/ شامگاه امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۱، امام جمعه روستای کوران و مدرس …