دوشنبه , نوامبر 28 2022

انتقاد مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان از کاهش سهمیه بنزین در سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز جمعه ۴ شهریور ماه ١۴٠١، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی ،امام جمعه شهر زاهدان در مراسم نماز جمعه این شهر از کاهش سهمیه بنزین خودروها در استان سیستان و بلوچستان انتقاد کرد و از مسئولان امر و وزارت نفت خواست این «دغدغه مردم استان» را برطرف کنند.

مولوی عبدالحمید گفت: مردم به کثرت شکایت دارند که سهمیه بنزین در تمام کشور ٢۵٠ لیتر است، اما این سهمیه در استانِ محروم و کم‌ برخوردار سیستان و بلوچستان به ١۵٠ لیتر کاهش یافته است.

امام‌جمعه زاهدان با انتقاد از این اقدام وزارت نفت، خاطرنشان کرد؛ واقعا این چه تصمیمی است؟! وقتی رفتار و عملکرد غیرمنصفانه و غیرعادلانه باشد مردم اعتراض می‌کنند. چرا شکایت مردم را بلند می‌کنید؟! شما باید به این استان به‌جای ٢۵٠ لیتر سهمیه بنزین، ٣٠٠ یا ۴٠٠ لیتر بدهید.

مدیر دارالعلوم زاهدان در ادامه، خطاب به مسئولان گفت: شما چرا مردم ستمدیدۀ این استان را که مردم قانعی هستند و بر سر شما فریاد نکشیده‌اند و حرف نزده‌اند ١۵٠ لیتر بنزین می‌دهید؟! دلایل و استدلال شما برای این کار چیست؟ مردم مرزنشین این استان همواره صبر کرده و محرومیت‌ها را تحمل کرده‌اند‌ و بخاطر محرومیت‌ها و بیکاری‌ها خون دل می‌خورند و می‌سازند. شما چنین مردمی را در جای دیگر کم پیدا می‌کنید.

مولوی عبدالحمید تاکید کرد: سهمیۀ بنزین مردم سیستان و بلوچستان اگر بیشتر از دیگر استان‌ها نیست حداقل کمتر هم نباشد. امیدواریم مسئولان امر و وزارت نفت این دغدغه مردم را برطرف کنند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در اعتراضات زاهدان

به گزارش حال وش/ بسیجی «مرتضی مرتضوی » حدودا ۱۷ ساله یکی از عاملین سرکوب …