یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

عدم پاسخگویی مسئولان زابل به شکایت خانواده شهروند مجروح شده توسط ماموران نظامی

کارشکنی نیروهای نظامی و عدم رسیدگی به شکایت پرونده محمد ساسولی جوانی که ۲۳ مردادماه توسط ماموران مرزی ماککی در هیرمند هدف گلوله قرار گرفت.

خبرگزاری حال وش/ محمد ساسولی جوان ۲۳ ساله که در ٢٣مردادماه ١۴٠١، بر اثر تیراندازی مستقیم برجک پاسگاه مرزی ماککی در شهرستان هیرمند از ناحیه سینه و نزدیک به قلب هدف گلوله قرار گرفته بود از پرداخت هزینه بیمارستان ناتوان است.

طبق گفته یک منبع مطلع، محمد ساسولی» ٢٣ ساله فرزند خان محمد اهل روستای مرزی ماککی که اکنون در بیمارستان زابل بستری هست، هزینه درمان وی تا کنون بیش از ۳۵ میلیون تومان شده و خانواده وی از پرداخت آن ناتوان هستند.

منبع افزود، چند روز است که خانواده محمد پیگیر شکایتش هستند اماکسی جوابگو نیست یک بار می گویند پرونده در پاسگاه ساسولی است آنجا که می روند پاسگاه عنوان می کند به کلانتری ارسال شده‌، و همین طور کلانتری می گوید دست اطلاعت است اطلاعات که رفتند عنوان کردند دست هنگ مرزی است امروز خانواده محمد رفتند هنگ مرزی مامورین هنگ مرزی به خانوادش بد و بیراه گفتند و تهدید شان کردند و بعد گفتند که نوش جان ما که تیرش کردیم بروید هر کاری از دست تان بر می آید انجام دهید.

گفته می شود، همان روز یعنی ۲۳ مرداد، که محمد مورد اصابت گلوله قرار گرفت پروندای تشکیل شده و باید همان روز پرونده به دادگاه ارجاع می شد اما هنوز پرونده بخاطر کارشکنی های پاسگاه ماککی به دادگاه ارجاع نشده است.

منبع تصریح کرد، هزینه اولیه عمل جراحی محمد از ۳۵ میلیون تومان بیشتر شده در صورتی که هنوز تسویه حساب کامل نشده است و پرونده باید همون روز به دادگاه ارجاع می شد تا قاضی به بیمارستان نامه می داد که هزینه های درمان وی حداقل رایگان می شد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

حیوان گزیدگی گسترده شهروندان ایرانشهری توسط سگهای ولگرد به گزارش حال وش/ شامگاه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲، گاز گرفتگی سگهای ولگرد در ایرانشهر چندین شهروند از جمله چند کودک را روانهبیمارستان کرد. به گفته منابع حال وش:« دست کم ۲۲ نفر از شهروندان ایرانشهری در محلات حاشیه شهر از جمله خیابان نور، مکران، کمربندی، چاهجمال و اطراف قبرستان توسط سگ های ولگرد گاز گرفته شده اند». طبق گزارشهای رسیده به حال وش تعدادی از شهروندان ایرانشهری که دچار حیوان گزیدگی توسط سگهای ولگرد شده اند درحال حاضردر بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر جهت پیشگیری از «بیماری هاری» تحت درمان می باشند. قابل ذکر است با وجود حیوان گزیدگی گسترده شهروندان در ایرانشهر تا لحظه تنظیم خبر دستگاه مربوطه اقدامی جهت جمع آوری اینحیوانات انجام نداده اند.