یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی به سمت خودرو سوختبر در محور ایرانشهر دو کشته و مجروح بر جای گذاشت

در اثر تیراندازی مسقیم نیروهای نظامی به سمت سوختبران در محور ایرانشهر و انفجار خودرو دو نفر کشتت و مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز۲۸ مردادماه ۱۴۰۱، در اثر تیراندازی نیروهای نظامی به سمت یک خودرو سایپا وانت سوختبر در محور ایرانشهر که منجر به انفجار خودرو شد یک سوختبر کشته و یک تن دیگر زخمی شدند.

طبق این گزارش، نیروهای نظامی در محور ایرانشهر و محدوده روستای سرکهوران به یک خودرو سوختبر که در حال حرکت بود بدون اخطار و ایست قبلی شلیک کردند که خودرو سوختبر دچار انفجار شد و راننده سوختبر کاملا در آتش سوخت و کمک راننده به شدت دچار سوختگی و تیر خوردگی شده است.

گفته می شود، هر دو‌ سوختبر مورد اصابت مستقیم گلوله نیروهای نظامی قرار گرفتند که یک نفر در دم جان باخت و یک تن دیگر علاوه بر تیرخوردگی از ناحیه کتف و گردن دچار سوختگی شدید نیز شده است.

از هویت دقیق این دو سوختبر تا لحظه تنظیم گزارش اطلاعی در دست نیست، اما گفته شده اهل و ساکن بخش دامن از توابع ایرانشهر هستند.

لازم به ذکر است، سوختبری تنها امید و راه درآمد ناچیز و امرار معاش شهروندان بلوچ هست که از سر ناچاری و بیکاری به این شغل کاذب و پر خطر روی می آورند که بعضا توسط ارگانهای نظامی هدف مسقیم تیراندازی قرار می گیرند و یا در دیگر حوادث جاده ای جان شان را از دست می دهند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

حیوان گزیدگی گسترده شهروندان ایرانشهری توسط سگهای ولگرد به گزارش حال وش/ شامگاه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲، گاز گرفتگی سگهای ولگرد در ایرانشهر چندین شهروند از جمله چند کودک را روانهبیمارستان کرد. به گفته منابع حال وش:« دست کم ۲۲ نفر از شهروندان ایرانشهری در محلات حاشیه شهر از جمله خیابان نور، مکران، کمربندی، چاهجمال و اطراف قبرستان توسط سگ های ولگرد گاز گرفته شده اند». طبق گزارشهای رسیده به حال وش تعدادی از شهروندان ایرانشهری که دچار حیوان گزیدگی توسط سگهای ولگرد شده اند درحال حاضردر بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر جهت پیشگیری از «بیماری هاری» تحت درمان می باشند. قابل ذکر است با وجود حیوان گزیدگی گسترده شهروندان در ایرانشهر تا لحظه تنظیم خبر دستگاه مربوطه اقدامی جهت جمع آوری اینحیوانات انجام نداده اند.