سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

تصویری از فرزندان حمید نارویی که امروز ۲۷ مردادماه ۱۴۰۱، در زندان یزد به همراه چهار زندانی دیگر اعدام شد

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۲۷ مردادماه۱۴۰۱، تصویری حزن انگیز و دلخراش از فرزندان حمید نارویی که در انتظار جسد پدرشان هستند که سحرگاه امروز به همراه چهار زندانی دیگر در زندان یزد اعدام شد قلب هر انسان آزاده ای را به درد می آورد که نمی دانند با اعدام پدرشان چه بر سر آینده‌شان آمده است.

اعدام شهروندان توسط جمهوری اسلامی که از سر ناچاری و فقر مطلق، بیکاری و تبعیض های ساختاری به سمت خرید و فروش مواد مخدر روی می آورندتنها پدر و یا مادر خانواده را سلب حیات نمی کنند بلکه با اعدام سرپرست خانواده فرزندان معصوم و همسران این افراد را نیز در شرایطی بدتر از مرگ قرار می دهند. از اوایل انقلاب تا کنون هزاران و ده ها هزار شهروند در ایران با اتهامات مرتبط با مواد مخدر اعدام شدند که هیچ گونه نشانه ای از بازدارندگی و یا حتی کاهشی در توزیع و خرید و فروش مواد مخدر در کشور نداشته که بیشتر هم شده است و سرنوشت ده ها هزار و یا بیشتر کودکان یتیم و خانواده های بی سرپرست را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

طی شش ماه نخست سال جاری میلادی، ۲۵۱ نفر از جمله ۶ زن و ۶۷ شهروند بلوچ در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند. این تعداد اعدام ثبت شده، رشد شدیدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. در شش ماه نخست سال گذشته میلادی، ۱۱۷ نفر اعدام شده بودند. بدین ترتیب، حکومت ایران در سال جاری میلادی بیش از دو برابر سال گذشته، شهروندان را اعدام کرده است.

لازم به ذکر است، طبق گزارش عفو بین الملل مورخه ۴ مرداد ماه ۱۴۰۱، حداقل ۶۵ نفر، یعنی (۲۶ درصد) از اعدام‌شدگان سال ۲۰۲۲ متعلق به اقلیت تحت ستم بلوچ بوده‌اند، اقلیتی که حدود ۵ درصد از جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند. بیش از نیمی از آن‌ها (۳۸ نفر) به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر اعدام شده‌اند.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1