دوشنبه , نوامبر 28 2022

اعدام یک زندانی بلوچ در زندان ساری

حکم اعدام یک زندانی بلوچ از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر در زندانی ساری اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ سحرگاه روز گذشته ۲۳ مردادماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بود در زندان تیرکلا ساری اجرا شد.

طبق این گزارش، هویت این زندانی «سعید نارویی» فرزند ظریف، ۲۹ ساله، متاهل دارای دو فرزند خردسال و ساکن محله شیرآباد زاهدان توسط حال وش احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع ، سعید روز شنبه ۲۲ مرداد در حالی که پای وی شکسته بوده به سلول انفرادی انتقال شده بود و خانواده وی به علت دوری و مسافت راه و دیر رسیدن موفق به آخرین دیدار و ملاقات قبل از اعدام با وی نشدند.

منبع افزود، سعید در حالی که پایش شکسته بوده با همان وضعیت جسمی نامناسب حکم اعدام وی اجرا شده است.

گفته می شود سعید نارویی در سال ۹۸ با اتهام مرتبط با مواد مخدر توسط ماموران اطلاعات ساری بازداشت و به زندان تیرکلا ساری منتقل شده بود و تا روز اجرای حکم در این زندان محبوس بوده است.

منبع در ادامه گفت، در زمانی که سعید توسط ماموران اطلاعات ساری بازداشت شده بود هیچ گونه موادی به همراه نداشته است و تحت فشار شکنجه وادار به اعترافات علیه خودش شده است.

خبر اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم گزارش از سوی رسانه های رسمی و داخل ایران اعلام نشده است.

لازم به ذکر است، طبق گزارش عفو بین الملل مورخه ۴ مرداد ماه ۱۴۰۱، حداقل ۶۵ نفر، یعنی (۲۶ درصد) از اعدام‌شدگان سال ۲۰۲۲ متعلق به اقلیت تحت ستم بلوچ بوده‌اند، اقلیتی که حدود ۵ درصد از جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند. بیش از نیمی از آن‌ها (۳۸ نفر) به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر اعدام شده‌اند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در اعتراضات زاهدان

به گزارش حال وش/ بسیجی «مرتضی مرتضوی » حدودا ۱۷ ساله یکی از عاملین سرکوب …