دوشنبه , نوامبر 28 2022

۲۰ کشته و زخمی در اثر خارک انداختن ماموران پاسگاه مدیکاریز، که منجر به تصادف اتوبوس با دو خودرو سوختبر در محور نهبندان _ زاهدان شد.

تکمیلی/

به گزارش خبرگزاری حال وش/ بعد از ظهر امروز شنبه ۲۲ مردادماه ۱۴۰۱، در اثر خارک انداختن ماموران پاسگاه مدیکاریز زیر چرخهای خودرو پژو ۴۰۵ سوختبر در محور نهبندان به زاهدان، حد فاصل سفید آبه باعث تصادف این خودرو با اتوبوس و یک خودرو پژو سوختبر دیگر شد که ۴ نفرکشته و ۱۶ تن مصدوم شدند.

طبق این گزارش، این حادثه حوالی ساعت ۳:۴۰ بعد از ظهر امروز در پنج کیلومتری سفید آبه و حد فاصل روستای مدیکاریز و روبروی رخ داد که دو خودرو پژو ۴۰۵سوختبر به علت خارک انداختن نیروهای پاسگاه مدیکاریز با اتوبوس شاخ به شاخ برخورد کردند و در اثر انفجار طعمه حریق شدند.

به گفته یک منبع مطلع، در این حادثه چهار شهروند بلوچ از سرنشینان دو خودرو پژو سوختبر در آتش سوختند و ۱۶ تن از مسافران اتوبوس مصدوم شدند.

هویت دو تن از سوختبران جانباخته « امید و حامد براهویی» ۱۶ و ۲۰ ساله هر دو برادر و فرزندان محمدخان اهل و ساکن سفید آبه احراز شده و از هویت دو سوختبر کشته شده دیگر تا لحظه تنظیم گزارش اطلاعی در دست نیست.

گفته شده، مصدومان این حادثه توسط اورژانس و هلال احمر در حال انتقال به مرکز درمانی هستند.

لازم به ذکر است، بیکاری و فقر سبب شده تا جوانان در سیستان و بلوچستان به شغل کاذب سوختبری روی بیاورند و‌ از طرفی خارک انداختن و تیراندازی نیروهای نظامی سالانه باعث کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از شهروندان سوختبر بلوچ در این حوادث و آتش سوزی ها شده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در اعتراضات زاهدان

به گزارش حال وش/ بسیجی «مرتضی مرتضوی » حدودا ۱۷ ساله یکی از عاملین سرکوب …