دوشنبه , نوامبر 28 2022

انتقال ۴ زندانی سیاسی در اعتصاب غذا به سلول انفرادی در زندان رجائی شهر

چهار تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، اعتصاب غذا کردند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۲ مردادماه ۱۴۰۱، چهار زندانی سیاسی «زرتشت احمدی راغب، رضا محمدحسینی، آرشام رضایی و علی موسی نژاد فرکوش »، محبوس در زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به بازداشت ناهید شیرپیشه، اعتصاب غذا کردند.‌

طبق این گزارش؛ «پس از اطلاع نادمی، رئیس حفاظت اطلاعات زندان از اعتصاب غذای این ۴ زندانی سیاسی دستوری برای انتقال آنها به سلول انفرادی صادر شد و زرتشت احمدی راغب، آرشام رضایی و علی موسی نژاد فرکوش، به سلول انفرادی منتقل شدند ولی رضا محمدحسینی تا این‌لحظه مقاومت کرده و به سلول منتقل نشده است.»

لازم به ذکر است، این ۴ زندانی سیاسی پس از اطلاع یافتن از بازداشت و پرونده سازی و تداوم‌ بلاتکلیفی ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری از جانباختگان اعتراضات آبان ۱۳۹۸، با تنظیم و انتشار نامه ای ضمن محکوم کردن برخوردهای قهرآمیز و خشونت آمیز با شهروندان از سوی ارگانهای امنیتی و قضایی با اعلام اعتصاب غذای خود خواستار آزادی ناهید شیرپیشه هستند.

آنها در بخش هایی از نامه مذکور ضمن انتقاد از برخورد خشونت آمیز نیروهای امنیتی در زمان بازداشت خانم شیرپیشه، نوشته بودند: «با نقض آشکار حقوق شهروندی، قدرتتان را به رخ مادران بی دفاع می کشید؟ قدرت در عشق و محبت و مهرورزی است نه در نفرت و کینه و سرکوب و کشتار و زندان. ناهید شیربیشه، مادر دادخواه و جگر سوخته را فوراً از زندان آزاد و با احترام به خانه اش بازگردانید.»

در تاریخ ۲۰ تیرماه، ناهید شیرپیشه به همراه جمعی دیگر از مادران و بازماندگان جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ بازداشت شد. وی سپس در تاریخ ۶ مردادماه، به زندان کچویی کرج منتقل شد. او که کماکان بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در بند قرنطینه این زندان بسر میبرد؛ اخیرا توسط یکی از زندانیان متهم به جرائم خشن مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی و آرشام رضایی، علی موسی نژاد فرکوش و زرتشت احمدی راغب فعالین مدنی در حال تحمل دوران محکومیت خود در زندان رجایی شهر کرج هستند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

بیخبری از وضعیت یک شهروند بازداشت شده بلوچ توسط نیروهای امنیتی در تهران

به گزارش حال وش/ یک شهروند بلوچ‌ که برای کارگری به تهران رفته بود توسط …